"הולכים יד ביד": סיפורי לקוחות - תיעוד סיפורי הצלחה באגף הרווחה והשירותים החברתיים בבאר שבע

  "הולכים יד ביד" - תמצית
  "הולכים יד ביד" - טקסט מלא

 


אחד האתגרים המרכזיים הניצבים בפני ארגונים הוא שמירה על יכולת ההתחדשות ועל היערכות מתמדת למציאות ולתנאים המשתנים תדיר, בדרך שתמשיך לשרת כראוי את קידום מטרותיהם. היחידה ללמידה מהצלחות במכון מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל מסייעת לארגונים להתמודד עם אתגרים אלה, על ידי כך שהיא מפתחת ומטמיעה פרקטיקות לימוד חדשניות במטרה לסייע לארגונים להעניק לאוכלוסיית היעד שלהם שירות ראוי, מועיל ואיכותי. גישת הלמידה מהצלחות שואפת ליצור סביבה המעודדת למידה משותפת ומתמשכת בארגונים.


אחת המתודות אשר פותחו ביחידה היא "למידה מהצלחות העבר – המתודה הרטרוספקטיבית". המתודה מתמקדת בפיתוח יכולתם של ארגונים ללמוד מהצלחות העבר. למידה זו מאפשרת לזהות ידע סמוי אשר נצבר בארגונים, ובאמצעות רפלקציה לאתר פעולות ועקרונות פעולה אשר הובילו להצלחות, ולהפוך את הידע הנצבר בתהליך הלמידה לידע הניתן ליישום גם בעתיד.


בשנת 2016 פנתה אתי כהן, מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיר באר שבע, ליחידה ללמידה מהצלחות במכון ברוקדייל, בבקשה לסייע בתהליך של איתור ותיעוד סיפורי הצלחה בעבודתם של העובדים הסוציאליים באגף. המתודה "למידה מהצלחות העבר – המתודה הרטרוספקטיבית" שימשה כלי מתודולוגי בתהליך תיעוד הסיפורים.  


במהלך שנת 2017 התבצע תהליך מובנה ושיטתי של איתור תשאול ותיעוד הסיפורים. לאחר בחירת תשעת סיפורי ההצלחה, יצאו סטודנטיות לעבודה סוציאלית שהוכשרו לכך לראיין את העובדים הסוציאליים ואת הלקוחות שסיפוריהם נבחרו לתיעוד.


בין סיפורי הצלחה שתועדו בספר: הצלחה בעבודה עם משפחה במשבר בעקבות תהליך דמנטי מואץ של האם הקשישה; הצלחה  בהתמודדות של בת עם אגרנות כפייתית של אביה; הצלחה בשיקום של אם לשישה ילדים שנקלעה למשבר בתפקוד ההורי, במצבה התעסוקתי ובמצבה הכלכלי.


בכל אחד מן הסיפורים נוסחו עקרונות פעולה אשר תרמו להצלחה. עקרונות פעולה משותפים שעלו בכל סיפורי ההצלחה או ברובם הם, בין היתר, העקרונות האלה: אמונה ביכולתו של הלקוח להוביל את תהליך השיקום שלו ושל בני משפחתו; שילוב בין אמצעי טיפול וליווי פרטניים וקבוצתיים; פניוּת של עובד סוציאלי לליווי לקוח בזמן משבר דורשת תמיכה מצד כל מחלקת הרווחה; עריכת ביקור בית בבית הלקוח, לצורך התרשמות בלתי אמצעית; ביצוע עבודה מקיפה באשר למיצוי הזכויות של הלקוח.


בספר מובאות תובנות על הפרקטיקות שזכו להצלחה והביאו לשיפור משמעותי בקרב הלקוחות ובקרב בני משפחותיהם. התובנות ישמשו בסיס לימי למידה וימי עיון, ויהיו משאב ללמידה הדדית ולפיתוח מקצועי של העובדים במחלקות לשירותים החברתיים, ושל בעלי תפקידים נוספים העובדים עם אוכלוסיות מגוונות בישראל.

 

תמצית הספר באנגלית

 

 
מספר קטלוגי: פמ-17-78
דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד