פרופ' מייקל הרטל מונה למנהל הנכנס של מכון מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל כמחליפו של פרופ' ג'ק חביב

פרופ' מייקל הרטל הוכרז כמנהל החדש של מכון מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל. הוא יחליף את פרופ' ג'ק חביב, הפורש לאחר ארבעה עשורים של שירות מרשים במכון.


פרופ' הרטל נבחר לאחר תהליך חיפוש אינטנסיבי, שהוביל באופן אישי דוד שחיזר, מנכ"ל הג'וינט העולמי, בסיוע נציגי הוועד המנהל של המכון. אמר הרטל, "אני נרגש מאוד להצטרף למכון ברוקדייל ולמשפחת הג'וינט העולמית . מכון ברוקדייל הוא הארגון המוביל מסוגו, וכבוד הוא לי להצטרף לקבוצה כל כך יוקרתית".


המנהל החדש מגיע למכון ברוקדייל עם ניסיון ניהולי ומנהיגותי משמעותי בשני העולמות שבהם המכון פועל – עולם המחקר היישומי ועולם המדיניות הציבורית והניהול – ושיתוף הפעולה ביניהם.

 

פרופ' הרטל קיבל תואר דוקטור לרפואה מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת בן-גוריון בשנת 1995, ותואר מוסמך בבריאות הציבור מבית הספר לבריאות הציבור ורפואה קהילתית של האוניברסיטה העברית ע"ש בראון בשנת 2002.


פרופ' הרטל שירת כקצין רפואה בצה"ל למעלה מ-20 שנה. בשנת 2010, לאחר שסיים את לימודיו במכללה הבין-זרועית לפיקוד ולמטה של צה"ל, הועלה לדרגת סגן אלוף ופיקד על חטיבת בריאות הציבור בצה"ל.


שנתיים אחר כך, הוא פיקד על חטיבת המחקר של צה"ל, שם פיקח על 13 תכניות מחקר שנערכו בארבעת מכוני המחקר הרפואי של צה"ל. בתפקיד זה הוא ניהל את מחקרי צה"ל ברפואה הצבאית ופיקח עליהם. הוא כיהן כמפקד תוכנית הצוערים הרפואיים של צה"ל בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית, והיה אחראי לפיתוח האקדמי של כל הצוותים הרפואיים שהיו בשירות פעיל. הוא גם פיתח ותמך בשיתופי פעולה בין-לאומיים רבים בתחום המחקר הרפואי והחינוך.


לאורך הקריירה שלו, עבד פרופ' הרטל פרקי זמן רבים במשרד הבריאות, הן במשרדו של המנכ"ל והן באגף לבריאות הציבור, שם היה פעיל בפיתוח חלק מהמדיניות הלאומית לבריאות הציבור בישראל.


המנהל החדש הוא פרופסור עמית באוניברסיטה העברית בירושלים, שם הוא מלמד בריאות הציבור, שיטות מחקר וכישורי מנהיגות. הוא חיבר למעלה מ-90 מאמרים בביקורת עמיתים.


פרופ' הרטל מתגורר בירושלים עם דפנה, אשתו זה 20 שנה, ועם חמשת ילדיהם, שקד, תומר, זיו, שגב ודביר.

 

דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד