יחידת איסוף נתונים

 

  מחקר פעיל: אפוטרופסות  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

במאיירס-ג'ויינט-מכון ברוקדייל קיימת יחידה אשר מבצעת בפועל את איסוף הנתונים. היחידה עוסקת בגיוס, במיון הכשרה ובפיקוח על כוח האדם בעבודות השדה. כוח האדם כולל: רכזים, מראיינים בטלפון ומראיינים פנים-אל-פנים (בכל השפות הנדרשות) ומקודדים.

במכון מתבצעים בכל שנה, בממוצע, כ- 50 פרויקטים הכוללים עבודות שדה בהיקפים שונים. במסגרת פרויקטים אלה פועלים כ-6 רכזים, האחראים על כ-150 עובדים.


יחידת איסוף נתונים מתבצעת במספר דרכים מרכזיות:

  • סקרים טלפוניים - במכון כ-100 עמדות ממוחשבות לראיון טלפוני המאפשרות לבצע סקרים בהקפים של אלפי מרואיינים למחקר. המערכות הממוחשבות כוללות מערכת דגימה, מערכת לביצוע ראיון ממוחשב, מערכת ניהול סקרים ומערכת הקלטת שיחות לשמירה ולמעקב על איכות הנתונים.  
  • ראיונות פנים אל פנים - המכון מבצע מחקרים וסקרים בשדה באמצעות ראיונות פנים אל פנים, איסוף נתונים מחוץ למכון ושאלונים למלוי עצמי בבתי נדגמים או באתרי מחקר אחרים.
  • סקרים מקוונים – המכון מבצע סקרים באמצעות האינטרנט, כך ניתן לאסוף הנתונים בקלות וביעילות.

הפעילות השוטפת של היחידה כוללת: הכשרת רכזים האחראים על ביצוע עבודות השדה במכון, ליווי ופיקוח על עבודתם, סיוע בתכנון ובתקצוב עבודות השדה, ייעול ופיתוח תהליכים בתחום עבודת השדה תוך הפקת לקחים רצופה מפרויקטים קודמים, פיתוח טכנולוגי של עבודת השדה ומעקב תקציבי אחר התקדמות פרויקטים. כמו כן, היחידה עוסקת בהעלאת התורה של עבודת השדה על הכתב, ובקיום פורומים בנושא עבודת שדה, תוך שימוש בידע הרב שהצטבר במכון במהלך השנים בנושא עבודות שדה ופיתוח טכניקות עבודה שונות.


מושם דגש רב על מתן הכשרה מקיפה למראיינים לפי תכני המחקר, והכרות מקיפה עם השאלון הספציפי. כמו כן, במהלך המחקר מבצעת היחידה בדיקות איכות ואמינות של המראיינים בזמן אמת. בדיקת האיכות מתבצעת, בין השאר, על ידי כך שרכז המחקר שומע ראיונות מוקלטים שביצעו המראיינים, ומוודא את איכות מילוי השאלונים (למשל שכל השאלות נשאלו ונענו בצורה יסודית ומדויקת). מערכת זו מאפשרת גם ביצוע בדיקות אמינות על ידי וידוא שאכן התקיים ראיון.


היחידה מסתייעת בתוכנות אשר פותחו במיוחד עבורנו לצורך ביצוע סקרים ממוחשבים, תוכנות דגימה והקלטת שיחות מתקדמות.

 

 
זרקור על עבודת השדה של מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל

זרקור על עבודת השדה של מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל

1/10/2015
דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד