קרן מנדל ברמן למחקר על ילדים עם מוגבלויות

ידידנו היקר מנדל "ביל" ברמן, תומך נאמן במכון ברוקדייל, הלך לעולמו בדצמבר 2016, בגיל 99.


ביל היה אחד המנהיגים המכובדים של הקהילה היהודית בארה"ב. הוא היה חבר של כבוד בוועד המנהל של הג'וינט העולמי ואף כיהן בעבר כנשיא מועצת הפדרציות היהודיות וכנשיא ויו"ר של הפדרציה היהודית של דטרויט.


אחת התרומות היחודיות של ביל הייתה תמיכה במחקרים מיוחדים בנושאי ינוך יהודי וחיי קהילה בארה"ב. הוא היה אחד המייסדים של שירות החינוך היהודי בצפון אמריקה וכיהן כיו"ר מחקרי האוכלוסייה היהודית בצפון אמריקה בשנים 1990 ו-2002. הוא הקים את מסד הנתונים היהודיים על שם ברמן, הממוקם כיום בפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, ואת הארכיב למדיניות יהודית על שם ברמן, הממוקם כיום באוניברסיטת סטנפורד, לקידום המחקר על הקהילה היהודית בצפון אמריקה.

 


ביל היה תומך נלהב במאירס-ג'וינט ברוקדייל והאמין בכוחו של המחקר לסייע לשיפור העולם ובמיוחד בעבור ילדים עם מוגבלויות. בשנת 1999 ביל הקים את קרן מנדל ברמן למחקר על ילדים עם מוגבלויות במטרה לתמוך במחקרים חיוניים על ילדים עם מוגבלויות. בשנים שחלפו מאז, קרן ברמן אפשרה למכון לייצר מסה קריטית של מחקרים שהביאו לשינוי של ממש בהזדמנויות לחינוך, בריאות ורווחה בקרב ילדי ישראלי בעלי המוגבלות ומשפחותיהם.


בעזרת התמיכה של קרן ברמן, המכון תרם תרומה משמעותית לקידום הפיתוח וההפעלה של תחיקה ושל שירותים המסייעים לילדים עם מוגבלויות. אלה כוללים את חוק שילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים בחינוך הרגיל, פיתוח רשת ארצית של מסגרות לגיל הרך ומודלים חדשים להתמודדות עם המעבר לבגרות.


"לא זו בלבד שביל תמך בעבודת המכון, הוא גם היה חבר של אמת" אמר מנהל מכון ברוקדייל פרופ' ג'ק חביב. "האמונה שלו בכוח של מחקר הביאה לשינוי של ממש בעבור ילדים עם מוגבלות ומשפחותיהם בישראל. הקרן שלו תאפשר למכון להמשיך בעבודה זו בעתיד".

דוחות שפורסמו בתמיכת הקרן

תכניות מלגה לדוקטורנטים במכון מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל

תכניות מלגה לדוקטורנטים במכון מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל

דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד