יום למידה על צורכי ילדים בסיכון בישראל בני 6-11

27/12/2016

שנות חייו של ילד בגיל 11-6 הן תקופה שבדרך כלל לא מייחסים לה חשיבות מיוחדת. לא עוד ילד קטן אך עדיין לא נער, נראה כי גילים אלה מציבים פחות אתגרים למשפחות. אך המציאות שונה, אם לשפוט לפי הדיונים שהתקיימו ביום עיון שנערך ב27 לדצמבר במכון מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל, שמטרתו הייתה לבחון את הצרכים של ילדים בסיכון בני 11-6.

 

את יום העיון ארגנו במשותף ג'וינט-אשלים ו-360 התכנית הלאומית לילדים ולנוער בסיכון. השתתפו בו נציגים ממשרדי הממשלה, רשויות מקומיות וארגוני מגזר שלישי העוסקים בילדים בסיכון. יום העיון התמקד בממצאי דוח שיצא לאחרונה במכון ברוקדייל צורכי ילדים בני 6 עד 11 בישראל: ריכוז מידע מסקרים שבוצעו בעשור האחרון , שהציגה פאולה כאהן-סטרבצ'ינסקי, חוקרת בכירה במכון ברוקדייל.   

  
  במהלך היום, שילבו ההצגות מבט על הנתונים על הילדים ומערכת השירותים יחד עם דיונים מעמיקים על יוזמות מדיניות ותכניות שמטרתן לעזור לילדים בסיכון בקבוצת גיל זו.

 

מימי אקרמן מן התכנית הלאומית תיארה את תהליך איסוף הנתונים על ילדים בסיכון שבוצע כדי למפות את צורכיהם ולספק התערבויות מתאימות. איריס פלורנטין ממשרד העבודה והרווחה, ודליה בן רבי, חוקרת בכירה ממכון ברוקדייל, דנו בהמלצות הלאומיות ליצירת תכנית פעולה להגנה על ילדים מפני סכנה ולפיתוח הפוטנציאל שלהם.


קבוצות הדיון אפשרו למשתתפים לקיים שיחות מעמיקות יותר על דרכים ליישם את הממצאים כדי לפתח אסטרטגיות נוספות ותכניות לילדים בסיכון.


בהרצאה האחרונה, דיברה ד"ר ענת שושני, מנהלת אקדמית במרכז מיטיב – המרכז לחקר וליישום הפסיכולוגיה החיובית, במרכז הבינתחומי בהרצליה, על יכולתם של ילדים בסיכון, ובפרט קבוצת הילדים בגיל 11-6, להתפתח באופן חיובי למרות האתגרים העומדים בפניהם.


לסיכום, יום העיון אפשר למכון ברוקדייל ושותפיו לחלוק במומחיותם וברעיונותיהם לקידום המאמצים לענות על צורכיהם של ילדים בסיכון בישראל. 

לסרטון על יום הלמידה:
דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד