ישראל וה-OECD

11/05/2015

קבלתה של ישראל ל- OECD (הארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי) – הארגון הבין-לאומי הגדול בעולם למדינות מפותחות - יצרה הזדמנויות חדשות לפיתוח הכלכלה והרווחה במדינה ולתרומה לדיאלוג בין ישראל לקהילה הבין-לאומית.

המכון תרם תרומה חשובה לפיתוח הקשר של ישראל עם ה- OECD .

בשנת 2009, כחלק מתהליך הצטרפותה של ישראל ל- OECD , התבקש המכון על ידי הממשלה להכין את הדוח הלאומי של ישראל על האתגרים החברתיים, ההתקדמות והמאמצים שנעשים ליצירת הזדמנויות גדולות יותר במערכת החינוך ובשוק העבודה בעבור האוכלוסיות החלשות של ישראל.

המכון התבקש להכין את הדוח בגלל הידע הייחודי, הרחב והמעמיק שקיים אצלנו לגבי סוגיות אלה, ובגלל יכולתנו לשתף פעולה ולתאם עם כ-17 משרדים ממשלתיים שונים שעבודתם רלבנטית לדוח זה. הדוח שיחק כגורם מפתח בבחינת בקשתה של ישראל להצטרף ל- OECD והיה הבסיס לקבלתה לארגון.

בעקבות קבלתה של ישראל בשנת 2010, פרסם ה- OECD סקירה של שוק העבודה והמדיניות החברתית בישראל, ובה המלצות מדיניות מרכזיות לשיפורים במגוון תחומים כלכליים וחברתיים.

ב-2012, פנתה הממשלה למכון בבקשה להכין את דוח המעקב הדו-שנתי, המתמקד בהתקדמות של ישראל בביצוע המלצות אלה. הדוח התפרסם בעברית, באנגלית ובצרפתית.

בימים אלה המכון מכין עבור הממשלה את העדכון הדו-שנתי השני והאחרון. דוח זה ישלים את תהליך הקבלה ל- OECD .

מעבר ל- OECD , דוחות אלה מהווים משאב מרכזי בתוך ומחוץ לישראל לכל העוסקים והמתעניינים באתגרים החברתיים של המדינה.

דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד