ביקור של מומחה עולמי בכלכלת כוח העבודה ובהערכת תכניות תעסוקה

31/07/2017

קובעי מדיניות, חוקרים ואנשי מקצוע בתחום התעסוקה חייבים לשקול מגוון נושאים בבואם לבחון תוכניות תעסוקה. נושאים אלה כוללים את השפעתם של מגוון שירותים על ההשתלבות בשוק העבודה ואת הדרכים הטובות ביותר להעריך את האפקטיביות של תוכניות תעסוקה.

ביולי 2015 זכה מכון מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל לארח את פרופ' ברט ברנאו, פרופסור למינהל ציבורי וכלכלה באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון. פרופ' ברנאו בילה שבועיים במכון ושיתף את המומחיות והידע שלו על כלכלת העבודה ועל הערכת תוכניות תעסוקה. מטרה נוספת של ביקורו הייתה לתת סקירה כללית על מדיניות התעסוקה והמחקר בארה"ב, תוך הצגת הניסיון ההיסטורי והמגמות הנוכחיות.

שיא הביקור היו שלושה ימי עיון שנערכו במכון ברוקדייל, אשר משכו מפתחי תוכניות, קובעי מדיניות ואנשי אקדמיה בתחום התעסוקה, כמו גם חוקרים במכון. ימי העיון שילבו הרצאות על מגמות בארה"ב בתוכניות תעסוקה עם דיונים מעמיקים על מחקר בנושא אפקטיביות התוכניות. כמו תמיד, סיפקו ימי העיון הזדמנות לצוות מכון ברוקדייל ולשותפיהם המקצועיים הישראליים ללמוד ממומחה בין-לאומי מוביל ולשתף את עבודתם עם חוקרים ישראלים אחרים בתחום.

פרופ' ברנאו קיים גם מפגשי התייעצות עם חוקרי המכון על עבודתם. הוא שיתף איתם את המחקרים האחרונים שבוצעו בארה"ב והציע דרכים לטפל בבעיות שהם בוחנים, כגון תקנון מדדי תוצאה של תכניות תעסוקה, הערכת תוכניות קידום בעבודה והערכת מרכזי תעסוקה.

הוא נפגש גם עם מפתחי תוכניות וקובעי מדיניות כדי להסביר את המחקר והפרקטיקה בארצות הברית על מדיניות תעסוקה.

לפרופ' ברנאו למעלה מ-30 שנות ניסיון בתור כלכלן ומנהל מחקרים בתחומים של השקעה בכוח העבודה, הערכת תוכניות, ניתוח ביצועים, כלכלת עבודה, רווחה ועוני. נוסף לניסיונו באקדמיה, לפרופ' ברנאו יש ניסיון רב בממשל. הוא עבד במשך 9 שנים במשרד העבודה של ארצות הברית, כולל 4 שנים בתור מנהל משרד המחקר וההערכה במִנהל התעסוקה וההדרכה.

דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד