יום עיון על למידה מהצלחות ברשת מרכזי עלה

7/06/2016

ב-7 ביוני התקיים בירושלים יום עיון ארצי להשקת הספר " עלה והצלח – סיפורי הצלחה על שילובם וקידומם של דיירים ברשת מרכזי עלה". בארוע חשוב זה הוצגה עבודתו של מכון מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל על ילדים, בני נוער וצעירים עם מוגבלות שכלית התפתחותית.

 


בשנת 2015, היחידה ללמידה מהצלחות במכון ביצעה פרויקט משותף עם ארגון עלה. מטרת הפרויקט הייתה להוציא לאור את הידע המקצועי של צוות עלה, שברובו היה סמוי ולא מתועד, ולגבש רפרטואר של פעולות ועקרונות פעולה המובילים להצלחה. באמצעות השיטה הייחודית של "למידה מהצלחות", המבוססת על תהליך שיטתי של זיהוי הצלחות, חקירתן ותיעודן, עזר המכון לצוות עלה לגבש 16 עקרונות שינחו אותם בעבדתם. הספר מציג את התהליך המשותף של חוקרי המכון וצוות עלה ומביא ניתוח של עשרה סיפורי הצלחה בטיפול בבני נוער ובצעירים עם מוגבלות שכלית התפתחותית.  


הספר יסייע לגבש את תהליך הלמידה המתמשכת בעלה ויספק לעובדיו כלי שיאפשר להם להמשיך לשאוף למצוינות בעבודתם. הוא ישמש גם בסיס להפצת הידע שנלמד לארגונים אחרים העובדים עם אוכלוסיות דומות.

 

כ-150 משתתפים נכחו ביום העיון להשקת הספר בירושלים, כולל פקידי ממשלה בכירים, מגוון רחב של אנשי מקצוע מרשת עלה ומן הקהילה המקצועית הרחבה, משפחות של ילדים עם מוגבלויות ועוד.

 

בין היתר, נשאו דברים ביום העיון חברת כנסת, הגב' שולי מועלם-רפאלי, וחתן פרס ישראל האלוף (במיל') דורון אלמוג. הרב יהודה מרמורשטיין, מנכ"ל עלה, שיבח את המכון על עבודתו החדשנית שעזרה לעלה ללמוד לקחים חשובים מהצלחותיו שלו. הגב' מיכל הרצוג, שמכירה היטב הן את עלה והן את המכון, נשאה ברכות מטעם קרן דורסט, אשר ייסדה את קרן הארי ויינרייב. בדבריה היא התייחסה לחשיבות העשייה המשותפת בין שני הארגונים, כגון הפרויקט הזה. עוד נשאה דברים הגב' שרית אלנבוגן פרנקוביץ', ראש היחידה ללמידה מהצלחות וללמידה מתמשכת במערכות חברתיות במאיירס-ג'וינט-ברוקדייל, אשר תארה את תפיסת העולם ומתודת הלמידה מהצלחות והציגה את עקרונות הפעולה המשותפים אשר עלו מתוך סיפורי ההצלחה. 


 

 

        

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 


 

 

 

 

 

 

 

הספר "עלה והצלח" הוא משאב בעל ערך רב בעבור כלל קהילת אנשי המקצוע העובדים עם אנשים עם צרכים מיוחדים ברחבי הארץ ומחוצה לה.


יום העיון, הספר והמחקר שעליו הוא מתבסס נערכו בסיוע קרן הארי ויינרייב לקידום ילדים.
 

דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד