מרץ

WIKIMEDIA COMMONS  - אתר לשיתוף תמונות

WIKIMEDIA COMMONS - אתר לשיתוף תמונות

וויקישיתוף או באנגלית הינו אתר לשיתוף תמונות, צלילים וקובצי מולטימדיה אחרים חופשיים. האתר מציע דרך נוספת למציאת תמונות ברשת. שימוש בתמונות מוויקי שיתוף אינו מפר את חוק זכויות היוצרים במידה וציינתם שלקחתם את התמונה מהאתר (ציון מקור).
מיזם זה שייך לקרן ויקימדיה.FreeFullPDF - מאמרים מדעים בטקסט מלא חופשי

FreeFullPDF - מאמרים מדעים בטקסט מלא חופשי

FreeFullPDF מאתר מאמרים מדעיים בטקסט מלא בפורמט pdf.
מאנדקס למעלה מ 80 מיליון של מקורות חופשיים ביבליוגרפיים . סוגי החומרים שניתן להגיע אליהם דרכו הם מאמרים מכתבי עת, סקירות מדעיות ותיזות.
הוא מכיל מאמרים מדעיים שלא נמצאים בגוגל סקולר.
למנוע מנגנון של השלמה אוטומטית של שאילתות עם מונחים מדעיים, כולל שאילתות, מילות מפתח וביטויים המופקים באופן אוטומטי מהתוכן של מאמרים מדעיים.
מונחי החיפוש מורחבים באופן אוטומטי למילים נרדפות ולראשי תיבות.

כלים ליצירת מידע חזותי

כלים ליצירת מידע חזותי

האינפוגרפיקה – המחשה חזותית של מידע באמצעים שונים – הוא תחום מתפתח בשנים האחרונות. במסגרת זו פותחו הרבה כלים בתחום. רשימה של כלים כאלה לייצוג גראפי של מידע ונתונים וגם לליווי אלמנטים גרפיים בהסברים טכסטואליים, רובם חופשיים, עם תיאור קצר על הפונקציונאליות של כול אחד מהכלים אפשר למצוא בפוסט שימושי שהתפרסם בראשית פברואר 2013.

חלק מהכלים הם כלים מבוססי ווב וחלקם הם יישומים שולחניים , רוב הכלים הם חופשיים ומשמשים ליצירת מידע חזותי לייצוג נתונים. ברשימה נכללים גם כלים לייצור וידאו ומצגות קול.

על הכלים נמנים:

Piktochart, Easel.ly, Infogr.am, Visual.ly, Tableau, OmniGraffle, Balsamiq , TimelineJS, Present.me

מקור: בלוג הספריות של אוניבסיטת תל-אביב
Infotopia ומנועים דומים נוספים לחיפוש חומר אקדמי

Infotopia ומנועים דומים נוספים לחיפוש חומר אקדמי

Infotopia הוא מנוע חיפוש שהאינדקס שלו נוצר ידנית באמצעות השירות Google Coop ליצירת מנוע מותאם אישית .. על פי מה שכתוב באתר הוא מנוע חיפוש אקדמי שכולל אתרים שנבחרו ע"י ספרנים ומורים.

המנוע כולל אתרים במגוון תחומים: אמנות, ביוגרפיה, משחקים, בריאות, היסטוריה, תמונות, שפות, ספרות, מתמטיקה, חדשות, ציטוטים, מדע וטכנולוגיה, מדעי החברה ועוד.

אפשר להגביל מראש את החיפוש על פי כל אחד מהתחומים . כמו כן יש באתר מדריכים נושאיים לאותם תחומים בהם אפשר לדפדף.

באתר יש גם קישורים לתוכנות ביבליוגרפיות ומדריכים בנושא.

כמו כן יש קישורים למנועי חיפוש נוספים מותאמים אישית מאותו בית היוצר : TeacherTopia שמיועד למורים k-12 וכולל גם מערכי שיעורים, Academicindex.com – מנוע חיפוש מותאם אישית לחומרים אקדמיים, שכולל אפשרות לחפש גם בחומרים בגישה פתוחה ומאגרי מידע מוסדיים, VirtualLRC.com -מנוע חיפוש שמיועד לחינוך הגבוה ומכללות ו- Kidtopia שמיועד לחינוך היסודי בעיקר.

מקור: בלוג הספריות של אוניבריסטת תל-אביב
דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד