יוני

OpenDoar - מדריך למאגרים עם גישה פתוחה

OpenDoar כולל רשימה מקיפה, מבוקרת וסמכותית של מאגרי מחקר אקדמיים בגישה פתוחה ברחבי העולם. לכל אחד מהמאגרים יש מידע אודות שם הארגון שאחראי על המאגר, גודל המאגר, רשימת הנושאים שכלולים בו, שפות ועוד.
הוא משמש גם כמנוע חיפוש המאפשר לעשות חיפוש של המאגרים עפ"י תחום, מיקום, סוגי החומרים ומדדים נוספים. כמו כן יש אפשרות לדלות מאמרים עם טקסט מלא מתוך כל המאגרים.
הפרויקט פותח ומנוהל ע"י אוניברסיטת נוטינגהם.

OATD – כלי חדש לחיפוש תזות בגישה פתוחה

OATD - Open Access Theses and Dissertation הוא שירות חדש כולל לחיפוש תזות ודיסרטציות בגישה פתוחה. כיום הוא מאנדקס למעלה מ- 1.5 מיליון תזות בגישה חופשית מ- 600 אוניברסיטאות ומוסדות אקדמיים אחרים ב רחבי העולם . התזות עצמן נמצאות באתר המקורי שלהן והשירות רק מאפשר גישה אליהן.

הסטטוס של התזות שנגישות בשירות זה מוגדרות באתר כתזות בגישה פתוחה במשמעות שהן נגישות לקריאה ולהורדה ועל פי מה שמוצהר באתר האחראים על השירות מעודדים את המחברים להעניק זכויות נוספות במסגרת הרישיונות הגמישים של creative commons .

ממנשק התוצאות יש גישה לטקסט המלא, לרשומה ביבליוגרפית מלאה, לפריטי מידע דומים וקיימת גם אופציה ליצוא ישיר לרשתות חברתיות אקדמיות ואתרי סימניות חברתיים

מנשק התוצאות כולל אופציות לעידון השאילתה על פי תאריך, אוניברסיטה, תואר ושפות

השירות תומך בפרוטוקול OAI-PMH - פרוטוקול נתמך על ידי רוב הפלטפורמות של מאגרי התזות המוסדיים כגון DSpace, Digital Commons, eprints, ETD-db, and ContentDM לכן תהליך האיסוף הוא בדרך כלל פשוט .

הוועדה המכוננת של השירות כוללת ספרנים מומחים מאוניברסיטאות בארה"ב.

באתר השירות אפשר למצוא גם התייחסות והשוואה עם שירותים אחרים לחיפוש תזות שקיימים היום כגון: PQDT , NDLTD יחודו של השירות החדש הוא שנכון להיום הוא מאנדקס רק תזות חופשיות לקריאה והורדה.

מקור בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב

FreeFullPDF – מנוע לחיפוש חומר אקדמי חופשי

FreeFullPDF הוא מנוע חיפוש לקובצי pdf חופשיים שפותח על ידי KnowMade. על פי מה שנראה הוא מנוע מותאם אישית של גוגל. על פי מה שמוצהר באתר מנוע החיפוש כולל למעלה מ- 80 מיליון פריטי מידע חופשיים בתחומי המחקר השונים : מדעי הרוח והחברה, מדעי החיים, מדעי הפיסיקה ומתמטיקה .

את תוצאות החיפוש אפשר לעדן על פי סוגי חומרים: מאמרים, פטנטים, פוסטרים ותזות

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב

חיפוש טבלאות בגוגל

google tables הינור שירות של גוגל לחיפוש טבלאות . באתר זה אפשר להזין שאילתה בנושא כלשהו ומנוע החיפוש מציג טבלאות שחילץ מתוך דפי ווב וגם טבלאות פתוחות לציבור מתוך fusion tables. את הטבלאות שנמצאו בעזרת google tables אפשר לייבא ל- fusion tables לצורך עיבודים נוספים, ויזואליזציה וכו' .

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד