יולי

coursera  - קורסים מקוונים

coursera - קורסים מקוונים

Mooc – קורסים מקונים שמועברים על ידי מיטב המרצים ופתוחים לציבור הרחב ברמה העולמית – היא המגמה החשובה והמדוברת ביותר בטכנולוגיות החינוך בשנת 2012. מאפיינים עיקריים של Mooc : הקורסים הם מקוונים בווב, חופשיים ללא תשלום, פתוחים בניגוד לקורסים מסורתיים למספר רב של משתתפים ללא תנאי סף לקבלה.

מדובר בלימודים אקדמיים של ממש – מטלות, מבחנים, ציון וגם תעודה, בדרך כלל על סיום הקורס.

אחת מהפלטפורמות הבולטות בתחום היא coursera.

Coursera שנוסדה ב- 2012 היא פלטפורמה מקיפה רב תחומית , מיזם עם מטרות רווח שהוקם על ידי שני מרצים מאוניברסיטת סטנפורד ותוך זמן קצר הצטרפו למיזם אוניברסיטאות נוספות. כיום חברים בפלטפורמה זו כ- 80 מוסדות ובתוכן האוניברסיטה העברית

ביוני 2013 הצטרפו לפלטפורמה זו גם הטכניון ואוניברסיטת תל-אביב

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
VirtualLRC – מנוע ייעודי לחומרי לימוד ומידע אקדמי

VirtualLRC – מנוע ייעודי לחומרי לימוד ומידע אקדמי

Virtual Learning Resources Center- VirtualLRC הוא מנוע חיפוש מותאם אישית של גוגל לחומרי לימוד ומידע אקדמי בתחומים שונים. האינדקס של המנוע כולל אלפי אתרים נבחרים שכוללים מידע אקדמי .

על פי מה שנכתב באתר מנוע החיפוש משלב אינדקס של למעלה מ- 10000 דפי ווב שמתוחזקים על ידי אדם ומנוע –על שתוצאות החיפוש שלו כוללות מידע ממדריכי נושאיים מומלצים בפורטלים ובאתרי אוניברסיטאות, וספריות ציבוריות.

הכיסוי הוא רב תחומי .

באתר יש קישור לדף מנועי חיפוש שמושתתים על אותה טכנולוגיה ומאותו בית היוצר:

Alphamarks, MagBot , MagSearch , NewsBot , Academic Index ו- Infotopia

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
StartPage, Ixquick , Startmail ושמירת הפרטיות

StartPage, Ixquick , Startmail ושמירת הפרטיות

בזמן האחרון נודע שהסוכנות לביטחון לאומי בארה"ב אספה מידע של משתמשים ישירות מחברות אינטרנט אמריקאיות כגון פייסבוק וגוגל במטרה לעקוב אחרי אנשים מחוץ לארה"ב . בעקבות מידע זה מתעוררת בעיית אבטחת המידע ושמירת הפרטיות ביישומים השונים ברשת בהם אנו משתמשים כולל מנועי חיפוש ושירותי דואר.

בהקשר זה כדאי לזכור לטובה את מנועי החיפוש StartPage ו- Ixquick - https://www.ixquick.com, שמכנים עצמם " the world's most private search engines" וזאת בזכות המאפיינים שמטרתם להגן על הפרטיות של המשתמש. במנועי חיפוש אלה אין רישום של כתובות ה-IP והחיפושים שעורכים המשתמשים , אין מעקב אחר cookies וקיימת הצפנה – HTTPS .
Ixquick

מבחינה מסוימת שני מנועי החיפוש משלימים זה את זה – Ixquick הוא מנוע-על וותיק שמספק תוצאות חיפוש שאינן כוללות תוצאות חיפוש של גוגל ו- StartPage הוא למעשה שילוב של תוצאות החיפוש של גוגל ושמירת הפרטיות של Ixquick.

ומה בדבר שירותי דואר שמבטיחים פרטיות?

פלטפורמת דואר עם מערכת הצפנה חזקה מאותו בית היוצר שתוצג לקראת סוף השנה היא StartMail. מי שמעוניין להתנסות בגרסת ביתא של מערכת זו יכול להירשם בכתובת http://www.Startmail.com .

מסתבר שהחשש לפרטיות בעקבות המידע שפורסם לאחרונה על איסוף המידע על ידי הסוכנות לביטחון לאומי בארה"ב החל לתת אותותיו – התעבורה במנועי החיפוש StartPage ו- Ixquick גדלה לאחרונה באופן דרמטי.

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
אוסף ספרים חופשיים של Microsoft

אוסף ספרים חופשיים של Microsoft

ביוני 2013 פורסמה רשימה חדשה של ספרים חופשיים בהוצאת מיקרוסופט.

הרשימה החדשה כוללת ספרים בנושאים מגוונים: Office & Office 365 , SharePoint, SQL Server , , System Center Visual Studio, Web Development , Windows, Windows Azure,ו- Windows Server

הספרים זמינים להורדה חופשית ב- 3 פורמטים: EPUB, MOBI, ו- PDF

מקור:בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב

 

 

דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד