פברואר

 

תולדוט -אתר ההיסטוריה

תולדוט -אתר ההיסטוריה

תולדוט, אתר ההיסטוריה של מטח, הוא אתר בית למורים, לתלמידים ולכל אוהבי היסטוריה.
תולדוט מציע במה ללמידה ויצירה משותפות של מורים. האתר כולל מאגר מידע ופעילויות לימודיות לתלמידי כיתות ו' - י"ב, ומספק תמיכה מקצועית לתלמידים.
De Gruyter Open – פלטפורמה של ספרים וכתבי עת בגישה פתוחה

De Gruyter Open – פלטפורמה של ספרים וכתבי עת בגישה פתוחה

De Gruyter Open היא פלטפורמה חדשה שמקבצת את כול הפעילויות במסגרת הגישה הפתוחה של De Gruyter's publishing תחת קורת גג אחת.

כיום הפלטפורמה כוללת למעלה מ- 100 ספרים ו-350 כתבי עת חופשיים בגישה פתוחה במסגרת הרישיון הגמיש creative commons – CC-BY-NC-ND. כוונת המו"ל היא להרחיב את הפעילות מאירופה גם לארה"ב ולאסיה.

על פי הצהרת המו"ל יישמרו הסטנדרטים הגבוהים של הפרסומים בדומה לפרסומים אחרים שפיטים.

אפשר לדפדף בפרסומים על פי קטגוריות נושאיות ועל פי רשימה אלפביתית. קיימת גם אופציית חיפוש.

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
DRJI – מדריך לכתבי עת בגישה פתוחה

DRJI – מדריך לכתבי עת בגישה פתוחה

DRJI הוא מדריך לכתבי עת DRJI בגישה פתוחה . מבחינת מנשק המשתמש הוא מזכיר את DOAJ המדריך לכתבי עת בגישה פתוחה אלא שהאינדקס שלו הרבה יותר קטן.

DOAJ כולל נכון להיום 9804 כתבי עת ו- 1573847 מאמרים בעוד DRJI כולל 1873 כתבי עת ו- 21675 מאמרים . כמו ב–DOAJ גם ב- DRJI קיימת אפשרות של דפדוף וחיפוש. אפשר לחפש מאמרים וכתבי עת.

ב- DRJI אפשר לדפדף בכול כתבי העת, ועל פי מספר פרמטרים : תדירות פרסום (חודשי, רבעון וכו') , דיסציפלינה , מדינה , רישיון (סוג הרישיון של creative commons) ושנה ראשונה של הוצאה לאור .

מן הראוי לציין שרוב כתבי העת הם משנים אחרונות . כך למשל 267 כתבי עת יצאו לאור לראשונה ב- 2013

מבדיקת חפיפה קצרה בין DRJI ו- DOAJ עולה שהחפיפה חלקית בלבד. יתכן שיש ליחס זאת להתפלגות שונה של כתבי העת על פי מדינות

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
RadioSearchEngine.com – מנוע חיפוש לשידורים בתחנות רדיו בעולם

RadioSearchEngine.com – מנוע חיפוש לשידורים בתחנות רדיו בעולם

מעוניינים לשמוע מוסיקה שמושמעת בזמן אמת בתחנות רדיו ברחבי העולם? – RadioSearchEngine.com יכול להיות התשובה.

RadioSearchEngine.com הוא מנוע חיפוש /פורטל שהושק בינואר 2014 לחיפוש שידורים/ מוסיקה בתחנות רדיו ברחבי העולם. אפשר לחפש על פי יוצר מסוים, שם של יצירה, מופע, ג'נר ולהאזין למוסיקה שמושמעת בזמן אמת בתחנות רדיו ברחבי העולם. אם המוסיקה המבוקשת אינה זמינה בתחנות רדיו – יוצעו למשתמש תחנות אחרות לבחירתו. כמו כן מוצעות למשתמש 20 שירים עכשויים.

מאפיין ייחודי למנוע החיפוש הוא נגן וובי מובנה בדפדפן שמאפשר לשמוע מוסיקה כמעט מכול תחנה בדפדפן ללא צורך לקפוץ מאתר לאתר . מאפיין זה נתמך טכנולוגית על ידי HTML5 ו- Flash.

על פי דברי היזם שעומד מאחורי המנוע Michael Robertson מנוע החיפוש הוא מנוע אינדקס שמתעדכן מדי שניות וכולל כ- 40000 תחנות רדיו. מנוע החיפוש יעיל במיוחד לחיפוש מוסיקה פופולרית.

תקוותו של היזם היא שגורלו של מיזם זה שמושתת על טכנולוגיה מוכרת ושגרתית של מנועי חיפוש יהיה שונה מגורלן של מיזמים קודמים שלו MP3.com ו- MP3Tunes.com שנתבעו על ידי תעשיית המוסיקה

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב

דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד