יוני

 

מקורות לחיפוש תמונות חופשיות

מקורות לחיפוש תמונות חופשיות

בכתבה Best Places to Find Free Images Online ממרץ 2014 יש ריכוז של 16 מקורות לחיפוש תמונות חופשיות .

ברשימה נמצא מנוע החיפוש Photopin . Photopin יכול לסייע לבלוגרים . האתר כולל אופציה לחיפוש על פי נושא , מאפשר בקלות הורדה של התמונה וקישור לייחוס התמונה.

PhotoPin משתמש ב- API של Flickr ומחפש תמונות ברישיון הגמיש Creative Commons

מקורות נוספים מעניינים לחיפוש תמונות חופשיות הם : Unsplash שמאפשר לדפדף בתמונות נוף וגיאוגרפיה בעיקר, . Picjumbo שמאפשר דפדוף על פי קטגוריות נושאיות, MorgueFile ועוד

בכתבה יש גם קישורים לאתרי תמונות בתשלום.

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
מנועי חיפוש reverse לחיפוש תמונות

מנועי חיפוש reverse לחיפוש תמונות

Tineye הוא מנוע לחיפוש תמונות מסוג אחר. מספקים למנוע תמונה מסוימת והמנוע אמור לאתר את כל האתרים ב-Web בהם נמצאת התמונה, גם אם עברה שינוי או ליטוש כלשהו באמצעות תוכנה גרפית כמו חיתוך, שינוי צבע, קול ועוד. מנוע חיפוש זה משתמש בטכנולוגית זיהוי מיוחדת ומאחוריו עומד אלגוריתם מתוחכם של זיהוי תבניות (pattern recognition) ללא שימוש בסימני מים (watermarks ) או במטא-נתונים (metadata). המנוע מנתח את התמונה שסופקה לו יוצר מעין "טביעת אצבעות" דיגיטלית לתמונה ומשווה אותה ל"טביעות האצבעות" של התמונות שבאינדקס שלו. התקנת plugin מאפשרת שימוש במנוע תוך כדי ניווט ברשת על ידי לחיצה על התמונה.

כיום אפשר לעשות זאת גם בגוגל תמונות על ידי העלאת תמונה או כתובת URL ולחיצה על צלם המצלמה , גם בבינג אפשר להזין URL של תמונה ולקבל תמונות תואמות ודפים שמכילים תמונה זו מאתרים ברחבי העולם. וישנם גם מנועי חיפוש נוספים ייעודיים שמציעים למשתמש תמונות דומות לתמונה מסוימת.

הבולטים בהם :

RevIMG
http://www.revimg.net
מאפשר להעלות תמונה או לספק URL של תמונה מסוימת ולחפש בקטגוריות נושאיות שונות אחר תמונות דומות.התוצאה קישורים לאתרים שכוללים תמונה זו או תמונה זהה ,

IMGSEEK
http://www.imgseek.net
מאפשר לחפש גם על פי ציור/שרטוט , כולל גם גרסה שולחנית ניתנת להורדה

Image Raider
http://www.imageraider.com
מאפשר לעקוב אחר תמונות ממקורות שונים ולדווח איזה אתרים עושים בהם שימוש, לאחרונה אותו צוות מפתח פיתח את offsitemetrics – כלי שמאפשר להעלות לדוגמה אינפוגרפיקה ולקבל דיווח באיזה אתרים היא הוטמעה וכמה ראו אותה.

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
אאוריקה – האנציקלופדיה של הסקרנות

אאוריקה – האנציקלופדיה של הסקרנות

בימים אלה עלה לאוויר העולם אתר מידע אנציקלופדי חינמי חדש מתהווה – אאוריקה

אאוריקה היא מעין משלים מתבקש לוויקיפדיה . היא פונה בעיקר לילדים בני 9-13 וגם לקטנטנים בני 4-8 אך גם לבני נוער ומבוגרים סקרנים.

האתר משלב טכנולוגיה מתקדמת לצד חוויה של פעם . אפשר לדפדף באתר על פי מגוון רחב של קטגוריות נושאיות, אפשר גם לחפש , אפשר לשאול שאלות ואפשר גם לשמור ערכים

הערכים באתר קצרים וכול ערך מוצג עם תמונות ממחישות וסרטוני וידאו מהרשת.

שאלות כגון: "איך פועל המצפן? " , "איך עובדת מדפסת תלת מימדית?" "מכונית שנוסעת באויר . האם יש כבר? ", מי המציא את הקישורים באינטרנט?" ועוד שאלות מסוג זה בתחומים שונים ימצאו מענה באתר בצורה ויזואלית ומעניינת.

מאחורי אאוריקה עומד צוות קטן בראשות ד"ר נדב דפני, מייסד ומנכ"ל סטיפס. סטיפס הוא אתר הטיפים והתשובות הגדול בישראל. מאז 2006 הוא מסייע לכ-3000 שאלות יומיות ו-80 אלף כניסות ביום. הוא מכיל עשרות אלפי טיפים ומיליוני שאלות שנענו על ידי גולשים ידעניים ומומחים תחומיים. סטיפס מחולק לסטיפס למבוגרים וסטיפס לנוער. אאוריקה הוא סביבת השאלות שמשלימה אותן לילדים ולגיל הרך.

מדברי ד"ר נדב דפני על המיזם:

"אאוריקה הוא אתר מידע חינמי העוסק בשאלות של למה, מדוע ואיפה לילדים. זהו אתר שמנסה להיות לילדים מה שהיו האנציקלופדיות מעודדות הסקרנות של פעם ולהקנות להם ידע וחוויה בכל התחומים. הדגש באאוריקה הוא להציע, לצד החיפוש והסידור המסורתי של המידע, חוויה של גילוי ומפגש אקראי עם פריטי ידע מסקרנים ומגרים מתחומים שונים.

תכנים חדשים נוספים כל העת לאאוריקה על ידי המערכת. מומחים וגולשים בעלי ידע יכולים גם הם להוסיף ערכים. לילדים מאפשר אאוריקה לשאול שאלות ולקבל תשובות ממומחים ומבוגרים מתנדבים בעלי ידע המכונים "אאוריקנים". כדי לשמור על בטחונם של הילדים, מאושרת כל תשובה על ידי אנשי האתר, לפני שליחתה לילד."

והמסר של ד"ר נדב דפני לילדים עצמם:

" אאוריקה הוא מקום לגלות בו את סודות העולם המופלא שסובב אותנו. אפשר לחפש בו משהו שמעניין אתכם או סתם להיות מופתעים באקראי. מה שרוצים לזכור ניתן לנעוץ בנעץ הירוק, שיכניסו היישר למחברת של דברים שאוהבים. בשאלות שאפשר לשאול ניתן לקבל תשובות על מה שמעניין ילדים. בקרוב ניתן יהיה גם להציע ערכים חדשים לאאוריקה ולתרום לידע הכללי" .

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
תוכנית "שווה בדיקה" - לוקחים אחריות בוחרים בבריאות

תוכנית "שווה בדיקה" - לוקחים אחריות בוחרים בבריאות

מטרת התוכנית לספק לאזרח בלחיצת כפתור מידע זמין ומהיר אודות הבדיקות התקופתיות שעליו לעבור בהתאם לגילו, מינו ומצבו הרפואי. זאת, על מנת לסייע לו לקחת אחריות אישית, לשמור על בריאותו ולמנוע את התפתחותן של מחלות כרוניות ומחלות קשות.
תוכנית "שווה בדיקה" היא תוכנית לאומית משותפת למשרד הבריאות, בית חולים וולפסון וההסתדרות הרפואית.
המידע באתר מסתמך על המלצות משרד הבריאות, כוח המשימה הישראלי לקידום בריאות ורפואה מונעת וכוחות המשימה האמריקאים והאירופאים תוך התחשבות בנתונים היחודיים של מערכת הבריאות בישראל.
התוכנית קיבלה את פרס פינקלר למידע לשנת 2014.

דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד