אוקטובר

למתעניינים בצילום – ספרים אלקטרוניים חופשיים

למתעניינים בצילום – ספרים אלקטרוניים חופשיים

אין ספק שחיפוש בגוגל ובמנועי חיפוש אחרים אחר ספרים אלקטרוניים חופשים בתחום הצילום יניב תוצאות רבות מהן אפשר לברור את הטובות והמתאימות.

רשימה של ספרים נבחרים שהתפרסמה באוגוסט 2014 באתר Light Stalking תוכל לחסוך את העבודה

בספרים אלה יוכלו בעלי עניין למצוא מידע וטיפים בתחום. רשימה זו שהתפרסמה באוגוסט 2014 מצטרפת לרשימה נוספת של 23 ספרים חופשיים שהתפרסמה ביוני 2014. רוב הספרים הם בפורמט PDF

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
14 מיליון תמונות מ- 2 מיליון ספרים ברשות הציבור הועלו לפליקר

14 מיליון תמונות מ- 2 מיליון ספרים ברשות הציבור הועלו לפליקר

הספריות הדיגיטליות Internet Archive ו- Open Library מציעות למעלה מ- 6 מיליון ספרים חופשיים ברשות הציבור לכול. 14 מיליון תמונות מתוך 2 מיליון ספרים אלה הועלו לאחרונה לפליקר והכוונה היא להעלות תמונות רבות נוספים מתוך הספרים בחודשים הבאים

ייחודו של האוסף שהוא לקוח מתוך ספרים שעברו דיגיטציה ובאמצעות כוחם של הנתונים הגדולים הפכו מאוסף טכסטואלי לגלריה של תמונות.

התמונות שלקוחות מספרים ברשות הציבור אינן מוגנות בקניין רוחני וחופשיות ללא תשלום לכול

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
PubMed Commons – שיח של חוקרים

PubMed Commons – שיח של חוקרים

חוקרים מתקשים היום לעקוב אחר שפע המאמרים , השיטות החדשות והפרויקטים המעניינים של עמיתים בתחומי עניין שלהם. התופעה מובנת נוכח ריבוי כתבי עת, כנסים, טכנולוגיות חדשות ומרחק גיאוגרפי שמפריד בין חוקרים.

כדי לסייע בבעיה ולעודד חילופי מידע NIH’s National Center for Biotechnology Information פיתח לאחרונה את PubMed Commons – שירות שמאפשר לחוקרים להיות מעורבים ברב שיח על מחקרים מדעיים 24/7 . שירות זה מאפשר לחוקרים בעלי פרסום אחד לפחות ב- PubMed להביע דעה, להעיר ולהאיר על כל מאמר שמתפרסם במאגר הביורפואי- PubMed.

באופן זה חוקרים יכולים לקבל משוב על הפרסומים שלהם, להגיע למקורות מידע נוספים לשתף מקורות ומידע ולקדם את הידע בתחום הביורפואי. שירות זה שהושק לפני מספר חודשים מונה כיום כ- 5000 חברים וכ- 1600 הערות. חוקרים נוספים נקראים להצטרף לפורום זה .

כיצד אפשר להצטרף? האם אפשר להביע דעה בצורה אנונימית? האם יש מגבלה על אורך ההערה? האם ההערות עוברות עריכה? – על שאלות אלה ואחרות אפשר לקבל תשובה בדף השאלות הנפוצות שבאתר.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedcommons/faq/

מקור: בלוג הספריות של אוניבריסטת תל-אביב
Talkwalker – גוגל של החיפוש החברתי ?

Talkwalker – גוגל של החיפוש החברתי ?

Talkwalker הוא מנוע חיפוש שמתבסס על השיח החברתי בווב . אפשר לחפש על פי נושא או על פי שם של חברה ומקבלים ניתוח מקיף של התוצאות על פי מקור, דמוגרפיה סנטימנט ועוד..

מקורות המידע מהם שואב מנוע החיפוש את המידע מגוונים : אתרי חדשות, טוויטר, פייסבוק, בלוגים, פורומים, יוטיוב, פליקר גוגל +

יעיל לחיפוש מידע על חברות ונושאים פופולריים בשיח החברתי .

השימוש במנוע החיפוש חופשי וכרוך בהרשמה חופשית.


מקור: בלוג הספריות של אוניבריסטת תל-אביב
דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד