נובמבר

 

רשתות חברתיות – כלים שימושיים

רשתות חברתיות – כלים שימושיים

כתבות שהתפרסמו ב- 24 באוקטובר 2014 וב- 3 בנובמבר ב- business2 community כוללות טיפים ורשימות ארוכות של כלים שימושיים לבעלי רשתות חברתיות שיכולים להיות שימושיים ליצירת תכנים וקידומם.

social-tהרשימות כוללות 30 כלים, רובם חופשיים או חופשיים למחצה , למטרות שונות כגון: Infogr.am ליצירת אינפוגרפיקות , Hoot Suite לניהול מידע ברשתות החברתיות, Bit.ly שידוע לקיצורי כתובות ושמשמש גם למטרות אחרות , mention ו- Oktopost שמשמשים לניטור , Topsy מנוע חיפוש ייעודי לרשתות חברתיות , Pixabay אתר לחיפוש תמונות חופשיות גם למטרות מסחריות ו- Compfight אף הוא כלי של פליקר שמאפשר לאתר תמונות חופשיות גם למטרות מסחריות ועוד..

הרשימות כוללות תיאור של הפונקציונאליות של כול אחד מהכלים.

לרשימה של 24 אוקטובר 2014
http://www.mat.co.il/7Xn

לרשימה של 3 נובמבר 2014
http://www.mat.co.il/7Xh


מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
PEARLTREE של מנועי חיפוש – למעלה מ-200 מנועי חיפוש מאורגנים על פי פונקציונאליות

PEARLTREE של מנועי חיפוש – למעלה מ-200 מנועי חיפוש מאורגנים על פי פונקציונאליות

phil3ברשת יש מגוון עצום של מנועי חיפוש למטרות שונות וקשה באמת לעקוב ולזכור את כולם. אפשר לצורך כך להסתייע באתרים שמארגנים את מנועי החיפוש על פי קטגוריות/סוגים.

תצוגה ויזואלית אחת מעניינת של מנועי חיפוש על פי קטגוריות/סוגים אפשר למצוא באתר של . Phil BERDLEY . בתצוגה יש למעלה מ- 200 מנועי חיפוש על פי מגוון קטגוריות כגון: מנועי על , מדריכים, מנועים לחיפוש חברתי, וידאו, אודיו, תמונות, חדשות ועוד…

ברשימת מנועי החיפוש אפשר למצוא מנועי חיפוש מוכרים ואולי מוכרים פחות כגון: המדריך הנושאי FINDELIO, WikiWorldBook לחיפוש אנשים, Zeekly שתומך בשמירה על הפרטיות , Findsounds לחיפוש קובצי קול ועוד ..

יש לציין שארגון מנועי החיפוש על פי קטגוריות נעשה בעזרת pearltrees שירות וובי חופשי עם אפשרות להרחבת מאפיינים נוספים בתשלום אשר מאפשר ארגון אובייקטים שונים בצורה ויזואלית

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
15 דברים שלא ידעתם שאפשר לעשות עם מנוע החיפוש של Google!

15 דברים שלא ידעתם שאפשר לעשות עם מנוע החיפוש של Google!

15 פעולות שגוגל יכול לעשות עבורכם ע”י הקלדה של כמה מילים פשוטות בשורת החיפוש שלו.
חלק מהם שימושיים ויכולים להקל משמעותית את החיים.
Pinterest וחיפוש תמונות

Pinterest וחיפוש תמונות

Pinterest הרשת החברתית לשיתוף תמונות יכולה לשמש כמנוע חיפוש לתמונות. הרשת כשמה כן היא מאפשרת ל"נעוץ" תמונות מבוססות תוכן בתחומי עניין שונים ולשתף אותם. אפשר לחפש ואפשר לדפדף על פי קטגוריות נושאיות

Pinterest גדלה וכתבה שהתפרסמה לאחרונה רואה בה אף מתחרה לגוגל תמונות בשל ייחודה כתמונות מבוססות תוכן . הכתבה כוללת אינפוגרפיקה שמדגישה את המאפיינים הייחודיים שהם בבחינת יתרון למערכת על פני גוגל תמונות , כגון: דפדוף על פי קטגוריות נושאיות, תמונות פופולריות, קשורות וכו'

השאלה המתבקשת לגבי השימוש בתמונות מ- Pinterest מה עם זכויות יוצרים ? האם הן חופשיות? אין ב- Pinterest את המאפיין שקיים בגוגל תמונות של סינון תמונות במסגרת creative commons.

החברים ב- Pinterest שמעלים תמונות הם האחראים על העלאת התכנים , ומסכימים שכל תוכן שהם מעלים גבי הלוחות שלהם אינם מפרים את זכויות היוצרים, כמו הם מעניקים בזמן פתיחת החשבון את הזכות לאחרים להשתמש בחומר שהעלו לצורך הצגה הפצה שכפול ושינוי, אבל מסתבר שקיימות בעיות ולכן מומלץ למשתמש שמעוניין להשתמש בתמונות לנקוט בזהירות על פי הכלל הגונב מגנב אינו פטור.

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב

דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד