מרץ

 
 
Mega PDF - לאיתור קבצי PDF
 
מנוע חיפוש  זה  מתמקד באיתור קבצים  ומסמכים בפורמט PDF בלבד. וכך, במקום לבזבז זמן רב מידי בהרבה אתרים רגילים כדי להגיע לקובץ הרצוי, ניתן לאתר אותו ישירות ממנוע החיפוש.
ניתן לחפש קבצי PDF גם בשפה העברית.

 מקור: אתר  pCon-line 
 
 
 Culturomics – גוגל ספרים ומגמות תרבות לאורך ההיסטוריה

כלי חדש של גוגל – Books Ngram Viewer מאפשר ללמוד על מגמות תרבות לאורך ההיסטוריה. הכלי מבוסס על "גוגל ספרים" ומאפשר חיפוש במסד נתונים של 500 מיליארד מילים מתוך 5.2 מיליון ספרים בתקופה 1500 – 2008 בשש שפות – אנגלית, צרפתית, ספרדית, גרמנית, סינית ורוסית. תוצאות החיפוש – הצגה גרפית של שכיחותם של מונחי החיפוש לאורך השנים . שכיחות זו מאפשר ללמוד מתוך ספרים על מגמות תרבות לאורך ההיסטוריה.
כלי זה הוא פרי פרויקט מחקר של חוקרים באוניברסיטת הארוורד ובעיקר של המתמטיקאי ארז ליברמן איידן, בשיתוף עם גוגל. המחקר התפרסם בגיליון 17 בדצמבר בכתב העת science . טענתו העיקרית של ארז ליברמן איידן הייתה שעל ידי ניתוח הגידול והשינויים לאורך זמן של מלים מודפסות אפשר להבין את האבולוציה של התרבות , לבדוק את השפעתם התרבותית של אישים מסוימים לאורך ההיסטוריה ולחשוף מגמות שנעלמו לעתים מעיניהם של היסטוריונים. ניתוח זה של מידע כונה בשם : culturomics -שילוב של תרבות ומטריקה . יש לציין שמסד הנתונים ניתן להורדה ולחיפוש בכלים שייבנו על ידי המשתמשים .
עמדות החוקרים במדעי הרוח מעורבות ומהולות בהתלהבות ואכזבה. יש הטוענים שכלי זה מהווה שיטת מחקר חדשה כמותית באופייה במדעי הרוח ויש הטוענים שכלי זה יכול להיות שימושי אם לא יצטמצם רק לניתוח שכיחותם של מילים ובכל מקרה לכנותו culturomics זה יהיר מדי….
 
מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
 
 
Art Project  – פרויקט חדש של גוגל
 
בראשית ינואר 2011 גוגל הודיעה על פרויקט חדש – Art Project שמטרתו לאפשר למוזיאונים להנגיש את התכנים שלהם לכול. במסגרת זו נכון להיום נגישים לציבור למעלה מ- 1000 יצירות אמנות של למעלה מ- 400 אומנים. כמו כן בעזרת טכנולוגית Street View מתאפשר למשתמש לערוך סיור וירטואלי ב- 17 מוזיאונים מובילים וביניהם :
The Metropolitan Museum of Art and MoMA, New York
The State Hermitage Museum , St. Petersburg
Tate Britain & The National Gallery , London
Museo Reina Sofia , Madrid
  Van Gogh Museum , Amsterdam
הפרויקט התאפשר בזכות הטכנולוגיה ושיתוף הפעולה של גוגל עם מוזיאונים ברחבי העולם.
 
מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
 
 
אתר חדש להיסטוריה ומורשת חיל האויר
 
אתר חדש שעלה לרשת - הספרייה הדיגיטאלית להיסטוריה ומורשת חיל האויר, נועד לקרב את הציבור הרחב ואת בני הנוער בפרט להיסטוריה ולמורשת חיל האוויר הישראלי. 
האתר כולל מאות פרסומים בתמליל מלא אותם ניתן להוריד למחשב או לקורא אלקטרוני ללא תשלום.  באתר כ 40.000 עמודים והוא מתעדכן בספרים וסרטים חדשים באופן שוטף.
בין הפרסומים: ספרי היסטוריה רשמיים של חיל האויר, ספרי זיכרונות של יוצאי חיל האויר, ספרים שונים על חיל האויר, ביטאוני חיל אויר ישנים מ 1948 עד 1997 , סרט על טיסת מעבורת החלל קולומביה בה השתתף אילן רמון ז"ל, ועוד.
האתר  הוקם על ידי מרכז המידע של מכון פישר למחקר אסטרטגי אויר וחלל.
 

דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד