ינואר

מנוע החיפוש Blekko  ופילוח הווב
 
מנוע החיפוש BLekko אימץ לו את הסיסמה Slash the Web . ואכן המאפיין הייחודי שלו הוא סינון תוצאות החיפוש על ידי שימוש ב-Slashtags Slashtags מאפשרים למשתמש למקד את החיפוש על ידי שימוש בהגבלות מסוימות בהתאם למה שמופיע אחרי ה- / .קיימים במערכת Slashtags מוכנים ומשולבים במערכת כגון: : – flickr/, youtube /, maps/, people / שמאפשרים למשתמש לסנן את תוצאות החיפוש על פי סוג מסוים של אתרים. קיימים גם מאות Slashtags נושאיים. כמו כן המערכת מספקת למשתמש אופציה להגדיר Slashtags משלו, שיאפשרו חיפוש רק באותם אתרים שיוגדרו על ידי המשתמש. למשתמש שיוצר Slashtags יש אפשרות לשמור את ה- Slashtags כפרטיים או לשתפם ואף להתיר את עריכתם על ידי אחרים.
אפשר לשלב בשאילתת החיפוש מספר Slashtags. פירוט נוסף על אופן השימוש במערכת אפשר למצוא במערכת העזרה באתר.
בחירת אתרים נבחרים על ידי המשתמשים והגדרתם כ- Slashtags מאפשרת למטב את תוצאות החיפוש תוך ניצול חוכמת ההמונים, וזהו ייחודו של BLekko. מאפיין זה אמנם קיים במנועי חיפוש מותאמים אישית אבל ייחודו הנוסף הוא באפשרות לשלב סוגים שונים של Slashtags חלקם מובנים במערכת.


מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
 
 
מאגר PolicyArchive
 
PolicyArchive  הוא מאגר מאמרים מקיף  של מדיניות ציבורית בארה"ב שמטרתה להנגיש את שפע המחקרים המתפרסמים על ידי מכוני מחקר, קרנות וכו'. יש תקצירים והרבה מאמרי טקסט מלא.
יש ,אמנם, חיסרון אחד - בחיפוש המתקדם אין מנגנון הגבלה לפי תאריכים כדי להגיע לחומר העדכני בלבד. עם זאת מדובר במאגר עשיר של תכנים שהופקו ע"י  עמותות  מחקר , גורמי מדיניות ומכוני מחקר בארה"ב. היקף המאגר נאמד בעשרות אלפי פריטי מידע ולכן הוא עונה על צרכי חיפוש רבים של משתמשים גם בישראל .

מקור: צמתי מידע
 
 
עיתון "מעריב" התווסף לאתר עיתונות יהודית היסטורית
 
מעריב, מהחשובים שבעיתונים היומיים של ישראל בעבר ובהווה, התווסף למאגר עיתונות יהודית הסטורית. למי שלא מכיר המאגר מכיל עיתונים יהודיים אשר התפרסמו בעבר בשפות, במדינות ובתקופות שונות. הגרסאות האלקטרוניות של העיתונים מאפשרות צפייה במראם המקורי וחיפוש בכל המלל שפורסם בעיתון לאורך שנות הופעתו.
 זהו העיתון השני במאגר 'עיתונות יהודית היסטורית' שהוא עיתון פעיל, וממשיך להתפרסם בימים אלה (העיתון הראשון הוא ה-Palestine Post, ששינה את שמו ל-Jerusalem Post ב-1950).
בשלב זה הועלו לאתר שני העשורים הראשונים של העיתון (1948-1968) עם כמה חודשים חסרים המושלמים בימים אלה. נכון לעכשיו 74,558 מעמודי מעריב זמינים באתר מה שהופך את העיתון לשני בגודלו (מבחינת מספר עמודים) לאחר "דבר".
זהו העיתון ה-19 המתווסף לאתר, והעיתון העשירי בעברית.
 
מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב

 
פרויקט הדיגיטציה של האנציקלופדיה לחלוצי היישוב מאת דוד תדהר

ספריות באוניברסיטת טורו בניו-יורק בשיתוף עם משפחתו של דוד תדהר , סיימו לאחרונה פרויקט של סריקת האנציקלופדיה לחלוצי הישוב מאת דוד תדהר (19 כרכים במקור) והעלאתה לאינטרנט.
המידע פתוח לצבור הרחב.
 האנציקלופדיה היא מקור ביוגרפי חשוב וכוללת מידע על כ- 6000 אישים . אפשר לדפדף על פי רשימה אלפביתית של האישים ועל פי כרך ואפשר גם לחפש באתר.

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
 
 

דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד