יוני

 
Kngine stat ביטא- נתונים סטטיסטיים
 
Stats Kngin הינו פורטל סטטיסטי אשר מאגד כמות עצומה של נתונים ממקורות  אמינים שונים כגון: אירגון האו"ם, הבנק העולמי, CIA Factbook, ואחרים .
מאגר זה כולל 360 סוגי סטטיסטיקות בנושאים שונים, כאשר המשתמשים יכולים לבחור נושא, לצפות בסטטיסטיקות שלו ואף לסנן אותן.
 
מקור: צמתי מידע
 
 
מידע ממשלתי גם באתר b144 של בזק
 
אתר b144 של בזק מרחיב את שירותיו, ומעתה מתווסף למאגר המודיעין הפרטי והעסקי של בזק גם מאגר מידע הכולל את כל משרדי הממשלה. מדובר במאגר היחיד בארץ המרכז מידע נגיש לציבור על כל משרדי הממשלה תחת קורת גג אחת. השירות החדש, פרי יוזמתו של מיכאל איתן, השר הממונה על שיפור השירות הממשלתי לציבור, יאפשר לציבור הגולשים לאתר פרטים לגבי כל משרד ורשות ממשלתית לרבות כתובת, טלפון ושעות קבלת קהל בכל אחד מהסניפים. האתר אף מאפשר הורדת טפסים רלוונטיים של כל משרד ממשלתי, כדוגמת שינוי כתובת, אגרות, רישוי וכדומה.
 
מקור: צמתי מידע
 
 
SenseBot – מנוע חיפוש סמנטי – תקצירים וקישורים
 
SenseBot הוא מנוע חיפוש סמנטי חופשי, אמנם לא חדש (מאז סוף  2007 ), אבל כדאי לזכור/להכיר.  המנוע  משתמש בטכנולוגיה סמנטית כדי להציג למשתמש תמצית מתוצאות החיפוש במקום אוסף של קישורים לאתרי ווב בלבד.
התקציר הינו עיבוד של תוצאות החיפוש וכולל אספקטים שונים של תוצאות החיפוש.
הוא מורכב למעשה מרצף של משפטים שמהווים תמצית סמנטית של כל אחד מהאתרים המוצגים. קיימת אופציה להצגת תמונות רלוונטיות בראש התקציר.
על פי מה שנכתב באתר המנוע- בעיבוד התוצאות לתקציר, SenseBot משתמש בטכנולוגיה של כריית טקסט ועיבוד שפה טבעית על מנת לאתר את מונחי המפתח בעמודי הווב, ולאחר מכן הוא מעבד מעמודי הווב תקציר קוהרנטי. ענן סמנטי בראש התקציר מאפשר למשתמש לראות במה מתמקד התקציר. לחיצה על אחת מהתגיות בענן תמקד את החיפוש לנושא התגית. מעבר לתמונה הכללית על נושא החיפוש שמספק התקציר, SenseBot חושף למשתמש את המקורות שאליהם כדאי לו להיכנס לעיון מעמיק יותר בנושא. בשל אופיו זה הוא מתאים לכל אותם חיפושים שקשורים למידע כללי על נושא מסוים ופחות לשאילתות ספציפיות שעונות על מידע עובדתי .
כיום המנוע מתבסס על תוצאות שלושת המנועים הגדולים על פי בחירת המשתמש. בעתיד הכוונה היא להרחיב את מקורות החיפוש גם למנועים ייעודיים ומקורות נוספים.
התקנת רכיב תוכנה (plugin) חופשי לדפדפן תאפשר שילוב אוטומטי של SenseBot עם החיפושים בגוגל. חיפוש רגיל בגוגל יציג את התקציר בתחתית תוצאות החיפוש.
לאותה חברה שעומדת  מאחורי מנוע החיפוש יש אתר שמאפשר לבצע ניתוח סנטימנט בנושאים שמעניינים את המשתמש. התוצאות מוצגות בצורת גרף המצביע על המגמה – חיובית שלילית ניטרלית. כמו כן מוצגות חדשות אחרונות בנושא החיפוש.
 
מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
 
 
SimilarSiteSearch – מנוע לחיפוש אתרים דומים
 
SimilarSiteSearch הוא מנוע לחיפוש אתרים דומים. אפשר להזין URL של אתר מסוים והתוצאות – אתרים דומים לאתר שכתובתו הוזנה .
התוצאות לקוחות מהאינדקס של המנוע שכולל רשימה של אתרים ומידע עליהם, והן מתבססות על דמיון בתגיות ובקטגוריות . הזנת תגיות על ידי המשתמש לתיאור האתר יכולות לסייע בחיפוש.
למנוע מאפיין של ווב 2.0 . הוא מאפשר למשתמש להביע דעה על כל אחת מתוצאות החיפוש. המנוע משתמש במאפיין זה לשיפור תוצאות של חיפושים עתידיים, שכן דעתו של המשתמש נלקחת בחשבון בדירוג התוצאות של חיפושים עתידיים.
 
מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
 

 

 

דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד