מאי

 
 יוזמת ה"גישה הפתוחה" של הבנק העולמי
 
הבנק העולמי הצהיר על יוזמת ה"גישה הפתוחה" שלו. במסגרת יוזמה זאת הבנק העולמי השיק   אתר שמאפשר גישה חופשית לנתונים סטטיסטיים ואינדיקטורים שונים שקשורים לפיתוח של למעלה מ- 200 מדינות בעולם. האתר ניתן לצפייה ב-4 שפות- אנגלית, ספרדית צרפתית וערבית.  בהשקת האתר החדש הבנק העולמי מאפשר למעשה לכולם שימוש חופשי בכל המאגרים שלו כולל ה- World Development Indicators -WDI.
משתמשים יכולים להוריד ולעשות שימוש חוזר בנתוני הבנק העולמי ללא הגבלות.
פתיחת הנתונים ללא הגבלת שימוש לכול, יאפשרו לפתח כלים שישמשו למעקב ולמציאת פתרונות שיסייעו לבנק להשיג את מטרתו – צמצום העוני בעולם.

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
 
 
EasyDefine  - יישום מקוון לחיפוש פירושי מילים באנגלית במקביל

יש מבחר ניכר של מילונים ממוחשבים באינטרנט אך מרביתם מאפשרים לחפש מילה אחר מילה. מה קורה כאשר יש לך רשימה של מילים באנגלית שאתה  מעוניין לבדוק את הפירושים שלהם ואת הביטויים הנרדפים שלהם ? עד כה היית חייב לבדוק מילה אחר מילה , אך עתה פותח יישום מקוון חדש באינטרנט המאפשר לך לבדוק באופן מקביל פירושים שונים לרשימת מילים. לא מדובר רק בחסכון בזמן אלא ביכולת לראות בו-זמנית פירושים של מילים המופיעים במאמר או בטקסט שאתה קורא. היישום המקוון EasyDefine מוכיח כי לעתים התקדמות במקביל עדיפה על התקדמות שלב אחר שלב.
 
מקור: מערכת צמתי מידע
 
 
מנועי חיפוש ייעודים לאיתור מצגות
 
 ההערכה היא שיש כיום בין ל30 -50 מיליון מצגות באינטרנט, אבל צריך למצוא בדיוק את אותם מצגות שאת/ה מחפש/ת. מצגת פאורפוינט בניגוד למסמך או סקירה אינה כוללת תקציר או מילות מפתח ולכן החיפוש והסינון של המצגת המתאימה ביותר הוא ארוך יותר .לכן, לשיטת  הסריקה ולאיכות מנוע החיפוש יש חשיבות רבה. אמנם,  "הספיידרים" של גוגל מגיעים למצגות רבות וניתן לאתר אותם בחיפוש מתקדם ע"י סינון/מיקוד  עפ"י סוג החומר  PPT as a filetype אבל במקביל מתפתחים גם מנועי חיפוש ייעודיים אשר ההתמחות שלהם היא אך ורק מצגות פאורפוינט.
מאמר שהתפרסם באתר makeuseof.com סוקר מספר מנועים כאלו:
Slideworld
SlideFinder
Presentation2go
Powerpoint Search
FileDigg

 
לכתבה המלאה
 
מקור : מערכת צמתי מידע
 
 
חידוד תוצאות החיפוש באמצעות Sortfix
 
חברת Sortfix היא חברה ישראלית חדשה שמתרכזת בפיתרון פשוט לבעיית החיפוש. ביקור באתר לא מציג משהו מהפכני - יש שם שדה חיפוש ועמוד מקושט כוכבים. סורטפיקס אינה מנוע חיפוש חדש, מדובר בטכנולוגיה המבוססת על מנוע החיפוש של גוגל, אז אתם יכולים להיות בטוחים שכל המידע שהייתם מוצאים בעמוד החיפוש של גוגל יהיה זמין גם כאן. למעשה לא רק את גוגל. במרכז המסך יש מספר תוויות ותוכלו לבחור אם לבצע את החיפוש בגוגל, טוויטר, בינג (מנוע החיפוש של מיקרוסופט), תמונות או מיוטיוב. אבל חציו העליון של המסך הוא זה שצריך לעניין אתכם.
הקסם האמיתי מתחיל ברגע שהקלדתם את מילות החיפוש. העמוד אליו תגיעו מחולק לשניים. בחציו התחתון תראו את תוצאות החיפוש. מתחת לשדה חיפוש, הכולל את המילים שחיפשתם, תמצאו ארבע תיבות: מילות מפתח (Power Words) שתכיל מספר רב של מילים, הוסף לחיפוש (Add to Search) שתכיל את המילים שחיפשתם, הסר (Remove) שתופיע ריקה, ותיבת מילון (Dictionary) שתופיע ריקה גם כן.
 הקסם שהתרחש הוא מאוד פשוט: המנוע של Sortfix עבר על התוצאות שחזרו מגוגל ואסף את המילים הרלוונטיות מכל אחד מאותם אתרים ובדק אילו מילים חזרו על עצמן.
  
מקור : מערכת צמתי מידע 

דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד