אפריל

Kngine - מנוע חיפוש מבוסס רשת 3.0

מנוע חיפוש מבוסס רשת 3.0 הפועל לאחר שלושה חודשי גרסת בטא. המנוע מספק תוצאות חיפוש משמעותיות יותר למשתמשים. במקום ליצור אינדוקס של הרשת,  Kngine מנסה להבין את דפי הרשת ואת שאילתות החיפוש בכדי לספק תוצאות בעלות משמעות. המנוע כולל מידע וכן הוא עושה שימוש במודלי תשובות ,טכנלוגיית מענה על תשובות , מידע מובנה וכן משתמש במודל משתמש חדש שמסתגל באופן דינאמי לסוגי שאילתות שונות המאפשר למנוע לתת סוגי תשובות מתאימות יותר .

מקור: מערכת צמתי מידע
 
 
DART-Europe  – פורטל התיזות האלקטרונייות של אירופה
 
פורטל זה הינו פרי שיתוף פעולה של ספריות מחקר וקונסורציום של ספריות למען שיפור גישה חופשית גלובלית לתיזות ולדיסרטציות של אירופה.
התיזות בטקסט מלא נגישות לכול בגישה חופשית.
DART-Europe כולל מידע ביביליוגרפי על כל אחת מהתיזות בהתאם למקור, וקישור לעותק/ים אלקטרוני/ים שלה. מידע-העל נאסף בפורמט של OAI Dublin Core תוך שימוש בפרוטוקול OAI-PMH .
בפורטל מנשק חיפוש בסיסי ומתקדם שמאפשר את הגבלת החיפוש על פי מחבר, כותר,תיאור, תאריך, אוסף,מוסד, שפה ומדינה.
קיימת גם אופציה לדפדוף על פי מחבר, מוסד, אוסף, מדינה, ושנה – משנת 1597 ועד היום.
ההיסטוריה של החיפושים בפורטל נשמרת כל זמן שלא סוגרים את הדפדפן.
מחברים שמבקשים להוסיף את מידע-העל של מחקריהם לפורטל נדרשים לעשות זאת דרך ספריית האוניברסיטה שלהם.
 
מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
 
 
רב-מנוע יעיל לחיפוש תמונות עם זכויות יוצרים
 
רב-מנוע יעיל  לאלו שמחפשים נואשות באתרי התמונות ברשת אחר תמונות מתאימות לאתר או למטרות אחרות . אתר Cyclops מרכז את חיפוש התמונות  במקביל במספר מנועי תמונות מהגדולים ברשת .
כרגע ניתן למצוא תמונות מאתרי תמונות מקצועיות עם זכויות יוצרים ( בתשלום) :  Flickr , Shutterstock, BigStockPhoto , Fotolia , stock.xchng,  Cutcaster , Photos.com ו  stockvault . בעתיד מבטיחים מקימי האתר לקשור אתרי תמונות נוספים לחיפוש .

מקור: מערכת צמתי מידע 
 
 
מנוע חיפוש לספרים בPDF

רשת האינטרנט עמוסה  במיליוני ספרים מקוונים. כדי להתמצא במבחר העשיר ולמצוא בדיוק את הספר שמתאים לכם, תוכלו להשתמש במנוע לחיפוש ספרים. האתר יודע לחפש מתוך מאגר של קרוב לשלוש מאות מיליון ספרים ברשת. ניתן לחפש דרכו ספרים בכל נושא ובכל תחום: מחשבים, טכנולוגיה, רפואה, היסטוריה, פיזיקה, חשמל ואלקטרוניקה ועוד. ממשק האתר קל ופשוט להפעלה. בדומה לממשק של גוגל, כל מה שצריך לעשות הוא להקליד את הביטוי הרצוי לחיפוש.

 
מקור: מערכת צמתי מידע
 
 

דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד