יולי

מאפייני מנוע החיפוש של טוויטר
 
בתחילת חודש מאי 2009 העלו אנשי טוויטר את מנוע החיפוש החדש שלהם והיכולות שלו מבחינת חיפוש ואיתור נושאים בהחלט מעולות. הוא סורק ומאנדקס את כל הממצאים בזמן אמיתי. מנוע החיפוש המחודש של טוויטר סורק לא רק את הטקסט של ההודעות הקצרות אלא גם את הקישורים שבתוכם ומוסיף לאינדקס את התוכן של ההודעות עפ"י דירוג של הנושאים "החמים".
אנשי טוויטר משתמשים כאן בטכנולוגיה המתקדמת של אנשי הסטראט-אפ Summarize אותו רכשו ומיזגו לפני כשנה. אנשי טוויטר משתמשים בטכנולוגיה זו גם על מנת להציג את הנושאים ה"חמים ("Trending Topics"). לגורמים העוסקים באיסוף מידע למודיעין תחרותי או עסקי או עיתונאי יש לטכנולוגיה זו איתור מגמות זו יתרונות רבים. המנגנון של החיפוש המתקדם מאפשר הצלבת נושאים וחיתוך עם נושאי זיהוי ייעודים (hashtag). כמו כן, ניתן לייעל את החיפוש המתקדם ע"י הצבת אופראטורים לחיפוש ישירות (search operators ). ניתן גם לזהות נושאים שנכתבו בגישות שונות (חיוביות או שליליות). לא ברור כיצד זה יפעל, אך הם כבר מציעים אופציה כזו לחיפוש (Attitudes).

 
מפרסם: מערכת צמתי מידע
 
 
OECD Health
 
המאגר הממוחשב כולל נתונים ומידע על בטיחות בשימוש בכימיקלים, מדיניות וכלכלת בריאות וביוטכנולוגיה בשירות הבריאות של 30 מדינות החברות ב- OECD -
Organization for Economic Co-operation and Development.
המאגר  הממוחשב  של OECD מתעדכן באופן שוטף ומתפרסמים בו נתונים סטטיסטיים, הנחיות (guidelines), מאמרים, דוחות ועוד.
אפשר לעיין ברשימות נושאים ולהגבילן לסוגי פרסום ואפשר גם לבצע חיפוש פשוט.
OECD Health פתוח לכול.
 
מפרסם: מערכת צמתי מידע
 
 
חדש בגוגל: תוצאות החיפוש בטבלה במקום ברשימה
 
גוגל השיקה פיצ'ר חדש למנוע החיפוש המאפשר להציג תוצאות חיפוש בטבלה בסגנון גיליון נתונים אלקטרוני (אקסל, ספרדשיט). השירות החדש, ששמו Google Squared מוצע במסגרת מעבדות גוגל (Google Labs) והוא זמין בכתובת זו. שלא כמו שירותי גוגל לאבס מסויימים, שירות זה זמין לכל גולש גם אם אינו משתמש רשום. משתמשים רשומים יכולים לשמור את תוצאות החיפוש בחשבון הגוגל שלהם.
השירות מציע סידור אוטומטי בטבלה של תוצאות חיפוש, עבור ערכים באנגלית שיש לגביהם מידע רב וניתן לחלק אותו לקטגוריות ברורות. מדובר בערכים שהם שמות קבוצה, כמו למשל נשיאי ארה"ב, מצלמות וידאו או רשתות חברתיות. גוגל מסדר את המידע המתקבל בטבלה תוך שהוא מאפשר למשתמש להסיר עמודות או להוסיף עמודות. כאשר מניחים את הסמן בתיבת הטקסט שנועדה ליצירת עמודה מציע השירות עמודות נוספות, אף כי ניתן להוסיף עמודות שאינן מוצעות.

 

מפרסם: דה -מרקר.
 
 
מרכז מידע יעיל על מזג אוויר

Weather Underground  הוא מרכז מידע ותיק למדי, אבל עכשיו, כשמתקרבת לה עונת הנסיעות והחמסינים - עשוי לשמש כמקור לתקווה לחובבי מזג האוויר. במרכז המידע  העשיר הזה תמצאו כל מה שאי פעם חלמתם לדעת על מזג אוויר, טמפרטורות, מטראולוגיה ואקלים בכל פינה בעולם. כל המידע הזה זמין גם למשתמשי סלולר ויש גם ממשק עברי.  באתר יש אפשרויות למצוא ערים ספציפיות ולשמור אותם כתגיות או סימניות במקום מרכזי באתר וכל פעם שתחזרו לדפדף באתר תוכלו למצוא את המידע על פי החתך שבחרתם ותייגתם מראש. אפשר לחזור ולערוך את הסימניות שלכם באתר והן תמיד יהיה במקום ברור ומזוהה מיידית.

 
מפרסם: מערכת YNET
 
 

דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד