יוני

מאגר המידע הכלכלי החדש המתפתח ביוזמה של מערכת דה-מרקר
 
ביוזמה של מערכת דה-מרקר  מתפתח עתה מאגר מידע כלכלי חדש: TheMarker Wiki - האנציקלופדיה החופשית של אתר TheMarker והנכתבת במשותף על ידי הגולשים. ה-TheMarker Wiki בנוי על גבי הפלטפורמה האינטרנטית JSP - JavaServer Pages Technology, שמשמשת לניהול פתוח ודינמי של מאגרי מידע מקוונים. מערכת זו מאפשרת לכל משתמש להיכנס ולכתוב כל ערך אינצקלופדי או לערוך ערכים כתובים. הנחת היסוד של מערכת השיתוף היא שככל שיותר אנשים יערכו את הערכים המשותפים, כך הם יהיו מדויקים יותר ותוכנם ישתפר.
מטרת ה-TheMarker Wiki הינה להציע לקורא מאגר מידע מובחר, איכותי ונגיש מתחום הכלכלה, העסקים ושוק ההון הישראלי ובעולם כולו, המתבסס על הידע המצטבר של מערכת עיתון TheMarker ושל קוראיו.
 המטרה של מאגר המידע הכלכלי השיתופי של דה-מרקר הוא להפוך ידע סמוי בנושאים כלכליים לידע גלוי , מגובש ואיכותי. מבחינה זו יש במפעל מידע מרכיב ברור של , moderation  כלומר, כל ערך עובר עריכה קפדנית ובקרת איכות של מערכת דה-מרקר לפני שהוא עולה למאגר באינטרט.  בניסוי הראשון כתבו הסטודנטים למידענות באוניברסיטת בר-אילן את הערכים הראשונים במאגר כלכלי משובח זה ונצבר ניסיון מידעני ומערכתי לפיתוח שיטתי של המאגר הממוחשב השיתופי באינטרנט .
כל ערך ב-TheMarker Wiki משתייך לקטגוריה מסוימת. בשלב זה, הערכים ב-TheMarker Wiki מחולקים ל-3 קטגוריות עיקריות: ערכי חברות, ערכי אנשים וערכי מושגים. 

 
 
גוגל מציגה חיפוש ממוקד יותר
 
חברת גוגל הציגה לפי כשבועיים מספר שינויים ושיפורים בממשק המאפשרים לבצע חיפוש ממוקד יותר ברשת. זאת במסגרת אירוע אותו הם מכנים Searchology ("חיפושולוגיה").
בלחיצה על Options בראש עמוד תוצאות החיפוש, יפתח טור בצד החלון המצג אפשרויות נוספות. כך ניתן לצמצם את תצאות החיפוש לדיונים בפורומים, ביקורות של מוצרים וקטעי וידאו - אותם אפשר לתחום לפי אורך.
עוד ניתן לסנן את התוצאות לפי זמן הפירסום - ב-24 שעות האחרונות, בשבוע האחרון ובשנה האחרונה. כך ניתן לקבל מידע שאמור להיות רלווטי ועדכני יותר. אפשר גם לראות את התוצאות על גבי ציר זמן שמרכז התייחסויות לנושא שחיפשתם על פי שנים וחודשים ומציג אותן בגרף, או לפי Wonder Wheel  - צורה  המציגה במרכז את מילת החיפוש ובענפים שיוצאים ממנו מילים קרובות - הקלקה על כל מילה כזאת מעדכנת את תוצאות החיפוש ופותחת ענפים חדשים בהם אפשר לשוטט.

לכתבה המלאה בנושא 

 
 
 
Scoopler:  איחזור מידע בזמן אמיתי

 מנוע החיפוש SCOOPLER  שייך לאותם מנועי חיפוש חדשניים המנסים לאנדקס את מממצאי החיפוש בזמן אמיתי . הייחודיות שלו מעבר ליכולת האיחזור המהירה היא האיסוף של מידע בזמן אמיתי מאתרי אינטרנט , במיוחד מאתרים  דינאמיים ומעודכנים השייכים לתחומי  Twitter, Flickr, Digg, Delicious .הממצאים מוצגים בטור מרכזי זמן קצר לאחר התרחשותם  והופעתם  באתרי האינטרנט הנ"ל .בסרגל מצד ימין  מוצגים הנושאים הפופלאריים שהשייכים לנושא החיפוש עפ"י האלגוריתם הייחודי שפיתחו אנשי חברת הסטרט-אפ של  Scoopler.
 
 
15 אתרים חינמיים
 
ההרצאות הכי טובות בעולם, קורסים של MIT, מדריכי וידיאו לכל נושא שתעלו על דעתכם, שיעורים פרטיים חינם, קורס צילום בעברית, אקורדים לגיטרה וארון הספרים היהודי . כל  זאת ועוד תוכלו למצוא בקשור לעיל באתר של כלכליסט.
 
 

דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד