מרץ

מאגר PolicyArchive
 
זהו  מאגר מאמרים מקיף  של מדיניות ציבורית בארה"ב שמטרתה להנגיש את שפע המחקרים המתפרסמים על ידי מכוני מחקר, קרנות וכו'. יש תקצירים והרבה מאמרי טקסט מלא.
יש ,אמנם, חיסרון אחד - בחיפוש המתקדם אין מנגנון הגבלה לפי תאריכים כדי להגיע לחומר העדכני בלבד. עם זאת מדובר במאגר עשיר של תכנים שהופקו ע"י  עמותות  מחקר , גורמי מדיניות ומכוני מחקר בארה"ב. היקף המאגר נאמד בעשרות אלפי פריטי מידע ולכן הוא עונה על צרכי חיפוש רבים של משתמשים גם בישראל .

 
חיפוש פטנטים באתר החדש של רשות הפטנטים
 
רשות הפטנטים השיקה אתר חדש, המאפשר לבצע חיפוש במאגר הפטנטים שהוגשו בישראל. האתר כולל מנגנון חיפוש מפולח יעיל למדי (שעובד אפילו בדפדפנים שאינם אינטרנט אקספלורר), המציג את תקציר הפטנט, שרטוטים ועוד מידע רלוונטי, וכן מאפשר להדפיס או לשמור מסמכים אודות בקשות לפטנטים. מאגר רשות הפטנטים מכיל מידע עדכני על פטנטים שהוגשו בישראל ומאפשר ביצוע חיפוש במאגר באמצעות מאפיינים שונים. המידע הקיים באתר כולל נתונים ביבליוגרפים בהתאם למצב הפרסום של בקשת הפטנט ואפשרות לצפיה בנסח הפטנט ולהפקת תדפיס הנסח. 

 
RefSeek - מנוע חיפוש חדש לחומר אקדמי
 
RefSeek שהושק בנובמבר 2008 הוא מנוע שמיועד לסטודנטים וחוקרים. על פי מה שנכתב באתר המנוע, הוא מחפש בווב החופשי מידע אקדמי, תוך סינון כמעט מוחלט של תוצאות מאתרים מסחריים. נכון להיום, על פי מה שמוצהר באתר, האינדקס של המנוע כולל למעלה ממיליארד מסמכים ממגוון מקורות: אתרי ווב, ספרים, אנציקלופדיות, כתבי-עת ועיתונים.
בנוסף לאופציית החיפוש באתר, קיים באתר מדריך למקורות אינטרנט נבחרים במספר קטגוריות כגון: מילונים, אנציקלופדיות, רפואה, מתמטיקה, חדשות, משאבים להוראה ועוד.
חיפושים באתר הניבו באופן כללי תוצאות  טובות וזמן התגובה מהיר. מאפיין מעניין במנשק התוצאות - ליד כל תוצאה יש אופציה לחפש באתר ממנו התקבלה התוצאה. ליד תוצאות החיפוש המנוע מציע מספר אשכולות לצמצום החיפוש.
בדיקה עם מספר  שאילתות את מידת החפיפה של עשר התוצאות הראשונות שהתקבלו  ב- RefSeek עם אלו שהתקבלו באותו חיפוש בגוגל, ורק תוצאה אחת הייתה משותפת לשני המנועים. כמובן, שצריך להסתמך על מספר גדול יותר של שאילתות כדי להגיע למסקנות, אבל הרושם הוא,  לאור הדברים, שכדאי להשתמש במנוע זה, ולו רק כמנוע משלים.
 
 
GLIN - מאגר המסמכים המשפטיים הבינלאומי
 
GLIN  הוא מאגר המסמכים המשפטיים , התקנות והחוקים הבינלאומי הנחשב כמאגר מידע ציבורי מקיף בעולם . עשרות מדינות ( מעל 50 מדינות )  תרמו למאגר GLIN מסמכים משפטיים, הסכמים,  חוקים ותקנות. מרבית המסמכים המשפטיים הם מסמכים מלאים שנכתבו בשפתם המקורית. לכל מסמך משפטי יש תקציר באנגלית  ומילות מפתח שנבחרו מתוך רשימת תארנים מרכזית. ניתן לחפש במאגר GLIN ללא סיסמא ולא שם משתמש ולהוריד מסמכים משפטיים שנמצאו . ניתן גם להוסיף פרמטרים שונים למיקוד ולסינון החיפוש  ע"י הקשה על   More search options.
 
 
מקור: "צמתי מידע"

דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד