יוני

 פרויקט "פתיחת אוצרות ידע" של האוניברסיטה הפתוחה
 
פא"ר  מאפשר גישה חופשית לספרי לימוד ולחומרי הוראה שפותחו באוניברסיטה הפתוחה, במגוון קורסים ובמגוון תחומי דעת. התכנים מיועדים לכל קוראי העברית בארץ ובעולם ויוכלו ליהנות ממנו מרצים, סטודנטים, מורים, חוקרים, תלמידי תיכון וכל מי שרוצה להרחיב את השכלתו.
בפא"ר תהיה גישה למאות ספרים ב-50 קורסים, שיתפרסמו בהדרגה במהלך שנת 2009. לחלק מהספרים תתווסף גם גרסה קולית להאזנה דרך האינטרנט או להורדה לנגנים ניידים. בחלק מהספרים תפורסמנה גם הרצאות וידאו של כותבי הספרים או של מומחי תוכן למבט נוסף אודות פרקים מרכזיים או נושאים מיוחדים.
נוסף על הספרים, בפא"ר יתפרסם מאגר נרחב של עצמי למידה דיגיטליים שפותחו על-ידי צוותי ההוראה באוניברסיטה ואשר עד היום היו נגישים אך ורק לסטודנטים של האו"פ. 
 
 
פרוייקט Kosmix
 
אתר Kosmix  הוא אחד מפרויקטי המידע המרתקים באינטרנט. הוא משלב בין תפיסה של פורטל תוכן נושאי ובין מנוע חיפוש מסוג clustering . כאשר אתם מחפשים נושא כלשהו הוא בונה לכם במהירות מרכז מידע נושאי ובו כל ערוצי המידע ומקורות המידע הממוינים בנושא. לאחרונה פורסם ראיון מענין עם מייסד בית התוכנה שמאחורי הפרויקט המסביר כיצד הם פיתחו את הפלטפורמה הטכנולוגית וכיצד גיבשו את התפיסה המידענית הייחודית שלהם. אלגוריתם תצוגת הנתונים שלהם נותן עדיפות ליצירת טקסונומיה של סוגי מקורות המידע שאותרו ומנסה ליצור הבנייה ומשמעות לנתונים ומקורות המידע. נכון שעדיין האתר מטפל רק בנושאי בריאות , מכוניות , טיולים (תיירות) , אך בעתיד ינסו להיכנס לתחומי דעת נוספים , אחרי  שייגבשו את הטקסונומיה המתאימה. 
 

GreenFILE - מאגר מידע  מחקרי בנושאים אקולוגיים 
 
המציאות הגלובלית של הסכנות לאיכות הסביבה ובעיות  אקולוגיות שונות משפיעות גם על המו"לים הגדולים של מאגרי מידע מקוונים .  המו"ל -EBSCO העלה לאחרונה לאינטרנט מאגר מידע מחקרי ביבליוגראפי מעניין בנושאי איכות הסביבה. מתוך רצון לתרום לידע הגלובלי בתחום החליטו אנשי   EBSCO כי המאגר החדש , הידוע בשם  GreenFILE יהיה פתוח לקהל באינטרנט ללא תשלום. המאגר השיטתי מכסה נושאים כגון התחממות כדור הארץ , זיהום  באטמוספירה , מקורות אנרגיה חלופיים ועוד.  מדובר על מאגר מידע רציני המכסה יותר מ-600 כותרים של כתבי עת כגון Journal of Ecology and Journal of Environmental Planning & Management . כרגע המספר הכולל של פריטי מידע הוא כ 300,000 ומלאכת העדכון של המאגר נמשכת כל הזמן.  במאגר GreenFILE ניתן לחפש עפ"י חיפוש בסיסי וחיפוש מתקדם על פי שדות ביבליוגראפיים , כותרי נושא ומילות מפתח. 
 
 
סבא יוחנן מספר
 
ספריה מקוונת מתורגמת  מופלאה לילדים  ולנוער של יוחנן דביר, לזכר בנו אסא

 
 
 

דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד