פברואר

 המוזיאון האינטראקטיבי המקוון לעיתונות העולם
 
אתה יכול לדעת ברגע נתון, כל מה שמתרחש בכל מקום בעולם, בלחיצה על הנקודה הכתומה. יותר מזה אתה יכול דרך כל עיתון להיכנס לאתר של העיתון ולדעת לפרטי פרטים בדיוק מה קורה שם. כמובן שמקבלים גם עיתונים בשפות שאנו לא יודעים אבל זה עדיין מרתק מאין כמוהו. כדי להשתלט על האתר, שימו לב שישנם חיצים בעזרתם ניתן להגיע לכל מקום בגלובוס. למעלה נמצאים שמות האתרים של העיתונים, בעזרתם ניתן להיכנס פנימה לכל ארץ ולכל עיתון .
לחצו על הנקודות הכתומות לקבלת עיתון מעודכן.
 


מיליון וחצי ספרים בלחיצת כפתור
 
פרויקט מיליון הספרים - מיזם משותף של כמה אוניברסיטאות וספריות ברחבי העולם הכריז כי העלה לאתרו (ulib.org, ) מיליון וחצי ספרים בפורמט דיגיטלי, לפחות מחציתם חופשיים לשימוש, או יהיו חופשיים בעתיד, כך דווח ב-physorg.com.
גוגל ומיקרוסופט אמנם השיקו פרויקטים דומים ואף גדולים יותר של סריקת ספרים והעלאתם לרשת. אולם ב-physorg מציינים כי לפרויקט יש את ההיצע הגדול מסוגו של ספרים אקדמים פתוחים לציבור. לפחות מחצית הכותרים אינם מוגנים בזכויות יוצרים או שבעלי הזכויות התירו את השימוש בהם, כך שהם ייפתחו לציבור במהלך הזמן. הפרויקט כולל גם מספר גדול של ספרם נדירים וכמו גם יצירות יתומות - כאלה שלא ידוע מי בעל הזכויות עליהם או שאין כל אפשרות לאתרם. האוסף כולל ספרים ביותר מ-20 שפות שונות.
חלק ניכר מהספרים, בעיקר באנגלית ובסינית, נסרקו תוך שימוש בתוכנות לזיהוי טקסט באופן שמאפשר לבצע חיפוש בטקסט ולהמיר אותו לפורמטים אחרים ולקרוא אותם באמצעים אחרים.

 
מנוע חיפוש נוסף לארגון ממצאי החיפוש
 
Carrot2  הוא מנוע חיפוש חדשני המארגן את הממצאים עפ"י אשכולות נושאים ( clustering ), הייחודיות שלו הוא בהיותו רב-מנוע , כלומר הוא אוסף את המידע מכמה וכמה מנועי חיפוש במקביל ומארגן  את הממצאים עפ"י אשכולות נושאים. נכון שהוא לא הראשון בעולם שמבצע מלאכת מיון  ( קדם לו מנוע החיפוש של   VIVISIMO ), אך הוא הראשון המבוסס על  Open Source  , ללא מטרות מסחריות כפי  ש-Vivisimo  עושה ( במטרה למכור את המנוע לארגונים ותאגידים ) . Carrot2 הוא עדיין בשלבי פיתוח והגרסה הנוכחית  היא עדיין ברמת BETA , אך אם יצלח את הניסויים נוכל לקבל אותו להתקנה בחינם בעתיד. 
 
 
מאגר ניוזלטרים מעניינים בעברית
 
ממסימני התפתחות המידע באינטרנט הוא הריבוי של ניוזלטרים להפצת מידע היכולים  לסייע לאנשי מקצוע ולגולשים . מחפשים ניוזלטר איכותי בנושא שמעניין אתכם? במאגר שפיתח  רוני הורוביץ  תמצאו 156 ניזולטרים ב 61 נושאים שנכתבו בידי טובי המומחים בישראל.  אתר ניוזלטר גייד נבנה בידי ד"ר רוני הורוביץ. רוני הוא כותב הספר שיווק באינטרנט, בעל האתר סודות השיווק באינטרנט ואחד השותפים במערכת רב-מסר, המערכת מתקדמת לדיוור אלקטרוני והפצת ניוזלטר.
ד"ר רוני הורוביץ משמש כראש החוג להנדסת תעשיה וניהול במכללה האקדמית להנדסה ירושלים.
 
   

דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד