ינואר

 
רב-מנוע חדש וחדשני לאיחזר מידע באינטרנט מחפש בו זמנית גם בקישורים העשירים של אתר del.icio.us וגם בגוגל , ביאהו ומנוע החיפוש של מיקרוסופט.  התוצאות מאורגנות היטב תוך הסרת כפילויות ותוך חשיפת אתרים בעלי רלבנטיות גבוהה תחילה. מומלץ לשימוש לחיפוש מידעני . ההמלצה היא של המידען הבריטי פיל ברדלי. מה החידוש? למנוע יש מנגנון היודע לחפש בו-זמנית בתגיות וגם במילות חיפוש רגילות ולאחד את התוצאות  מציג  גם אתרים בעברית.
 
 
כיצד לאתר עלוני מידע מקצועיים באינטרנט ?

אחד ממקורות המידע החופשיים הטובים על עלוני מידע באינטרנט הוא האתר Newsletters access  המכסה קרוב ל10,000 עלוני מידע בתחומי דעת שונים בעיקר בתחומי העסקים , ענפי המסחר , בריאות ,מזון  שיווק וכו'. ניתן לאתר עלוני מידע עפ"י  אינדקס ממוין של עלוני מידע עפ"י תחומי דעת או עפ"י חיפוש חופשי במנוע החיפוש הפנימי של האתר. הרשימה מעודכנת למדי ומכסה כמעט את מרבית מגזרי הכלכלה  והשירותים הציבוריים.
 
מאגר חופשי נוסף של עלוני מידע  מסוגים שונים ההולך ומתפתח באינטרנט הוא מאגר Ezinehub  ההולך וצובר לא מעט עלוני מידע בתחומים מקצועיים שונים. כל עלוני המידע ממוינים עפ"י תחום מקצוע וניתן גם להיעזר במנוע החיפוש של האתר על מנת לאתר באופן חופשי את עלוני הדעת.
 
קיימים גם  המדריכים המודפסים לעלוני מידע המשמשים כמקור מידע יעיל ומוסמך לעלוני מידע. בין המדריכים המומלצים רצוי להזכיר את    Oxbridge Directory of Newsletters   המונה מעל 14,000 עלוני מידע בתחומי דעת שונים. המדריך ממיין א עלוני המידע ל250 קטגוריות שונות של תחומי דעת וענפים מקצועיים. מחירו של המדריך לא זול ( מעל 1000$ ) אך הוא מקור מידע מקצועי ויעיל לאיתור עלוני מידע או להזמנת עלון מידע .
 
 
 
רובולו: מנוע לחיפוש פסקי דין ומסמכים משפטיים לשימוש הציבור. הממשק הפשוט מאפשר גם לחסרי השכלה משפטית  לנסח שאלות משפטיות — ולקבל בתגובה קבצים של פסקי דין שהתקבלו במקרים דומים. כך יכול כל גולש להעריך מראש את סיכוייו בכל מהלך משפטי על סמך תקדימי העבר.
"רובולו" הוא שמו של מיזם חדש שראוי לעודד ולקדם: מנוע לחיפוש פסקי דין ומסמכים משפטיים לשימוש הציבור. המאגר החדש מאפשר לאזרחים פשוטים, חסרי השכלה ונגישות למקורות מידע משפטיים, לשאול את "רובולו" שאלות משפטיות - ולקבל רשימה של פסקי דין שהתקבלו במקרים דומים. בכך, בעצם, יכול כל אזרח לבדוק בתוך זמן קצר מה הם סיכוייו במקרה של תביעה שיגיש לבית המשפט.
 המאגר מציג עשרות תוצאות כמעט לכל מילת מפתח רלוונטית - ובמהירות רבה. דוגמאות: הסכמי שכירות, דיור, סכסוכי שכנים, תאונות דרכים, פיצויים וכו'. בבניית מאגר פסקי הדין באתר הושקעו כספים רבים, הוא כולל יותר מחצי מיליון מסמכים, וכל מהלך החיפוש והעיון בו אינו כרוך בשום תשלום. המטרה של מקימי המאגר הזה חברתית נטו: להגדיל את המידע המשפטי הזמין לציבור הרחב, ובכך לקרב בין האזרח הפשוט לבין בתי המשפט.
 
 
בין המרכאות" כולל בין היתר ציטוטים של אלברט אינשטיין, הפיזיקאי הנודע, מרק טווין, העיתונאי והסופר החריף ומקבילו החד אוסקר ווילד. באתר גם אימרות של וינסטון צ'רצ'יל, לצד דברי חכמה של פילוסופים והוגי דעות כדוגמת אריסטו, סוקרטס וקונפוציוס הקדומים, פרידריך ניטשה, פרנסיס בייקון וכמובן אברהם לינקולן - היותר מודרניים. ויליאם שייקספיר תורם בין היתר ציטוטים מיצירותיו
 

דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד