דצמבר

 מנוע חיפוש  חדשני  בשם  SNAP
 
החידוש הראשון והמעניין ביותר  הוא הויזואליזציה המיידית של תוצאות החיפוש. דף החיפוש מורכב מחלק שמאל שבו תוצאות החיפוש הסטנדרטיות עם שם האתר וכו' ואילו בצד ימין חלון ובו מוצגת תמונה מיידית של האתר. לאחר הקשת מילת חיפוש דף התוצאות מתחלק ל-2: רשימת כל התוצאות בצד שמאל (טקסט סטנדרטי) ותמונה של האתר הנבחר בצד ימין. כך ניתן לראות מיד את פני האתר בלי ללחוץ על אף קישור. פשוט אך גאוני וכשמתרגלים לעבוד עם זה די קשה לחזור אחורה לחיפוש רגיל (כמו גוגל למשל...). ניתן אף לבצע פעולות באתר ללא הצורך להיכנס אליו/לעזוב את דף תוצאות החיפוש. תכונות נוספות כוללות תפריט גישה מהירה לתוצאות רלוונטיות, חיזוי הרגלים לתוצאות טובות יותר, חיפוש כתובת עפ"י מיקוד, חיפוש מזג אויר, מהירות גבוהה יותר, תיקון טעויות כתיב ועוד מיני גימיקים נחמדים.  באנגלית הוא עובד יותר טוב מאשר בעברית . 
 
 
מנוע החיפוש של מיקרוסופט: לגוגל יש סיבה לדאגה
 
הערכה ראשונית של מנוע החיפוש החדש Windows Live Search  של חברת מיקרוסופט מעידה כי מתחיל להתגבש מתחרה ראוי לגוגל . מנוע החיפוש  LIVE.COM  מצליח להביא תוצאות מאד רלוונטיות בחיפוש . תכונות ממשק חכמות כמו המחוון המפחית או מגדיל את עומס הטקסט בדף או פס הגלילי המגדיל את מספר התוצאות מבלי שהמשתמש ייאלץ להקליק על קישור כדי לעבור לדף הבא מצביעות על יצירתיות  בצוות האינטרנט של מיקרוסופט. כרגע יש כמה באגים קטנים במנוע החיפוש החדש , אך נראה כי יתוקנו בקרוב . 
 
 
Israel Scholar

האתר משמש כארכיון דיגיטלי לעבודות מחקר שנעשות ע"י מוסדות אקדמיים בארץ וחוקרים יהודים בעולם.
מטרת האתר הוא לאחר את המחקר הישראלי והיהודי יחד ולהרחיב את קהל היעד.
 
 
יד ושם העלה מיליון דפי מסמכים לאתר האינטרנט
 
בראשית אוגוסט 2006  הועלו לאתר האינטרנט של יד ושם כ-11,650 רשימות ארכיוניות הלקוחות מתוך כמיליון דפי מסמכים. המסמכים החדשים, שחלקם לא הוצג לציבור עד היום, כוללים רשימות גירוש, רשימות שנעשו על ידי יהודים בזמן השואה, רשימות שעשו ניצולים עם השחרור ורשימות שנעשו על ידי רשויות שונות במדינות שהיו תחת הכיבוש הנאצי. הרשימות שנסרקו מופיעות ב-20 שפות ומכילות על פי ההערכות כחמישה מיליון אזכורים של שמות. הרשימות קוטלגו בצורה אחידה והחיפוש בהן נעשה בשפה האנגלית.
במאגר הרשימות ניתן למצוא רשימות מתוך תיקי חקירה סובייטים שיד ושם הביא לאחרונה מארכיוני ברית המועצות לשעבר ויהיו נגישות כעת לקהל הרחב. רוב הרשימות מצויות בארכיון יד ושם ומיעוטן - כ-10% - בארכיון המוזיאון להנצחת השואה של ארה"ב בוושינגטון. המוזיאון בוושינגטון מעלה גם הוא במקביל את מאגר הרשימות לאתר האינטרנט שלו, אך ללא המסמכים הסרוקים.

 

דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד