יוני

היכן ניתן לחפש מקורות מדעיים-מחקריים באינטרנט?
 
מנוע החיפוש  SCIRUS   הוא מקור מצויין למאמרים מדעיים. מחפש ב 200 מליון דפי web  מדעיים ובארכיונים דיגטליים ומאגרי כתבי עת. ניתן דרכו להגיע למידע מחקרי מדעי, לדוחות חדשים, למאמרים peer review, לכתבי עת שלא ניתן למצוא במקורות אחרים. חלק מהמידע הוא בטקסט מלא.
מקור נוסף שנמצא בשלבי הרצה הוא  Google Schoolar – המאפשר לחפש רק בספרות מחקרית ב web, כולל מאמרים peer-review, תזות, ספרים , reprints, תקצירים ודוחות טכניים מכל תחומי המחקר.
 
 
היכן מתחילים לחפש כאשר לא יודעים כלום על הנושא?
 
ויקיפדיה – אנציקלופדיה חופשית באינטרנט. כיוון שכל אחד יכול לכתוב בה ערכים כדאי להשתמש בה רק לקבל רקע כללי על הנושא. קיימת באנגלית, עברית, צרפתית, גרמנית ועוד.
Answers.com  - מנוע תשובות שמספק באופן מידי מידע על יותר ממליון מושגים. התוכן מגיע מיותר ממאה אנציקלופידיות, מילונים ואטלסים מוסמכים.
 
 
היכן ניתן למצוא כתבי עת אלקטרוניים באינטרנט?

 Electronic Journal Miner  - הוא מאגר מקוטלג של כותרי כתבי עת אלקטרוניים באינטרנט. ניתן לחפש עפ"י חתכי נושא של Library of Congress, כותרי נושא אחרים או שם כתב העת. היקף : 8000 כותרים של כתבי עת אלקטרוניים (גם בחינם). פיתוח של ספריות המחקר בקולרדו,  ארה"ב .
 

היכן ניתן למצוא מידע על אנשים, מחברים באינטרנט?

Zoominfo –  ריכוז של למעלה מ – 25 מליון איש. כל מי שהוזכר אי פעם באינטרנט יוכל למצוא עצמו באמצעות מנוע זה.  האתר מציין את המקורות מהם הוא שואב את הנתונים והפרופיל כולל לרוב רקע מקצועי, השכלה ופרטים אישיים.
 
 
 

דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד