כללי

תולדוט -אתר ההיסטוריה

תולדוט -אתר ההיסטוריה

תולדוט, אתר ההיסטוריה של מטח, הוא אתר בית למורים, לתלמידים ולכל אוהבי היסטוריה.
תולדוט מציע במה ללמידה ויצירה משותפות של מורים. האתר כולל מאגר מידע ופעילויות לימודיות לתלמידי כיתות ו' - י"ב, ומספק תמיכה מקצועית לתלמידים.
Spetz – מיזם לימודים מקוון בישראל

Spetz – מיזם לימודים מקוון בישראל

Spetz הוא מיזם חדש ללמידה מקוונת משלימה ללימודים האקדמיים בארץ. הוא לא מתיימר להחליף את הלימודים האקדמיים אלא לסייע לסטודנטים ללמוד ולהבין את חומרי הלימוד.

המערכת ידידותית . המשתמש בוחר את הקורס המבוקש על פי הגדרת מוסד אקדמי, תואר וקורס והמערכת מתאימה לו את הקורס שמתאים לצרכיו על פי תוכנית הלימודים שלו.

על פי מה שנכתב באתר :

"המערכת באתר יוצרת עבור כל סטודנט ותלמיד בישראל, קורס שמותאם באופן אישי לתכנית הלימודים במוסד שלו ובפקולטה שלו, עם חומר מקיף הכולל את כל ההסברים והתרגולים שהוא צריך.
הקורסים מועברים בסרטוני אנימציה מיוחדים וממוקדים, ע"י מרצים מעולים, והם זמינים לשימוש תמיד! אפשר ללמוד מתי שרוצים, באיזה קצב שרוצים ומאיפה שרוצים – 24/7.
לא הבנתם את החומר? תמיד אפשר לחזור אחורה ולראות שוב.
השילוב של סרטונים ממוקדים, מרצים מעולים, התאמה אישית וזמינות מלאה – יוצר מוצר שמאפשר לכל אחד ואחת להבין בקלות את החומרים המסובכים ביותר.
בשלב זה, ספץ מציעה סיוע בקורסי המבואות של שנה א', מתחום הכלכלה, ניהול, חשבונאות, סטטיסטיקה, הנדסה, כימיה, פיסיקה, מדעי המחשב וכו'."

כל הקורסים מפותחים ומועברים ע"י מרצים מנוסים בעלי תואר שני לפחות.
במהלך הפיתוח של כל קורס (ובסופו) – עוברים התכנים פיקוח ע"י מומחים אקדמיים מכל תחום.
בראש מנגנון הפיקוח עומד הפרופסור גדעון לנגהולץ – מנכ"ל אונ' תל-אביב לשעבר, המשמש כיועץ האקדמי הבכיר של חברת SPETZ.

מחירו של קורס (על פי דף השאלות הנפוצות באתר) הינו 189 ₪ והוא כולל את כול חומרי הלימוד הנדרשים, (הסברים, תרגילים ופתרון מבחנים).
כמו כן, מוסדות וגופים רבים מסבסדים את הקורסים של ספץ עבור הלומדים בהם.

לאור זאת אפשר לראות במיזם זה כפי שמוגדר באתר את המורה הפרטי האולטימטיבי

מידע נוסף אפשר למצוא בשאלות הנפוצות באתר

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
Citedin – כלי לבדיקת ציטוטים

Citedin – כלי לבדיקת ציטוטים

בהרבה מקרים מאמרים מצוטטים מסייעים באיתור מאמרים וחומר רלוונטי נוסף. בעולם הווב 2.0 פעמים רבות החומר מצוטט גם בבלוגים , בוויקיפדיה ושאר אתרים חברתיים

Citedin הוא כלי מחקר שמשלב מאגר מידע בר חיפוש ושירות וובי חינמי לחיפוש ציטוטים בספרות, מאגרי מידע ביורפואיים, בלוגים, ספרים וויקי .

3 סוגי מקורות נכללים ב- Citedin :
» מקורות עם שירותי ווב או API כגון: Wikipedia, Google Books, Google Blog, Connorea שיש להם את הפונקציונליות לחפש במספרי המערכת של Pubmed.
» מאגרי מידע
» מידע משלים למחקרים שפורסמו – מוספים עם סטים של מספרי Pubmed identifiers

באתר יש רשימה פרטנית של מקורות המידע המידע שכלולים ב- Citedin. המלצות למקורות נוספים על ידי משתמשים מתקבלים בברכה.

השירות הוא של המחלקה לביואינפורמטיקה של אוניברסיטת מסצ'וסטס ופיתוחו נעשה במסגרת של פרויקט לכריית טקסט שמומן על ידי NBIC - Netherlands Bioinformatics Consortium

אפשר לחפש על פי מספר Pubmed Identifier ואפשר לחפש על פי מילת חיפוש כלשהי ותוצאות החיפוש שמתקבלת היא רשימת מאמרים וליד כל אחד היכן צוטט ברשת.

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
ALA- מקורות היעץ החופשיים הטובים ביותר לשנת 2012

ALA- מקורות היעץ החופשיים הטובים ביותר לשנת 2012

Reference and User Services Association (RUSA) of ALA פירסמה את רשימת אתרי היעץ החופשיים הטובים ביותר ברשת לשנת 2012 . הרשימה כוללת 27 אתרים שנבחרו בקפידה על ידי Emerging - Technologies in Reference Section- MARS -וועדה מיוחדת ב- ALA שתפקידה לעקוב אחר השפעתן של טכנולוגיות חדשות על המשתמשים השירותים והאוספים ולמצוא דרכים להכין את הספרנים להתפתחויות החדשות.

הקריטריונים לבחירה כללו איכות, עומק, שימושיות, וייחודיות של התכנים וקלות הגישה למידע.

הרשימה כוללת את שמות הזוכים, קישורים לאתרים ותיאור כל אחד מהם

ברשימת הזוכים :

Art Project / Google - יישום אינטראקטיבי שמקבץ אלפי יצירות אמנות ממוזיאונים מרחבי העולם כולו

Encyclopedia of Life

Kaiser State Health Facts – שכולל נתונים סטטיסטיים מ- 50 מדינות בנושאי בריאות

The Khan Academy - ארגון שלא למטרות רווח ששם לו למטרה לספק חינוך חופשי לכול ובכול מקום.

Merck Manuals – המדריכים הרפואיים החופשיים של Merck

MIT OpenCourseWare – אתר הקורסים בגישה פתוחה של MIT

Worlddatabank - אתר שכולל נתונים סטטיסטיים של הבנק העולמי ועוד..

מן הראוי לציין שגם יד ושם שלנו נכלל בין הזוכים.

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
אטלס המגדר ושוויון חינוך בעולם

אטלס המגדר ושוויון חינוך בעולם

לציון יום האישה הבינלאומי שהתקיים בשמונה במרץ UNESCO ו- UIS פרסמו לראשונה את World Atlas of Gender Equality in Education. האטלס כולל למעלה מ- 120 מפות, טבלאות וגרפים שמציגים אינדיקטורים בנושא המגדר ושוויון בתחום החינוך. באטלס אפשר למצוא מידע על מגמות בתחום החינוך בכל הקשור למגדר בשלבי החינוך השונים: יסודי, תיכון וגבוה וכיצד המדיניות משפיעה על השוויון בחינוך בין המינים .

המידע המוצג וניתוחו מצביעים על הבדלים בין שני המינים בתחום החינוך .
האטלס בגרסתו האלקטרונית יעודכן באופן קבוע על פי הנתונים של המוסד לסטטיסטיקה של UNESCO . הגרסה המודפסת של האטלס תלווה בכלי מיפוי מקוון שיאפשר למשתמשים לעקוב אחר מגמות לאורך זמן ולייצא נתונים.

מקור:בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
מבחר הגדות לפסח

מבחר הגדות לפסח

לכבוד חג הפסח הספריה הלאומית מציגה מבחר גדול של הגדות לפסח סרוקות במלואן. אוסף ההגדות בספרייה הלאומית הוא האוסף הגדול ביותר בעולם. באוסף הספרייה יש הגדות בכתבי-יד, הגדות בדפוסים נדירים וחדשים, הגדות בשפות רבות, צילומים של הגדות בכתבי-יד, הגדות מסורתיות וכן הגדות לא-מסורתיות מסוגים שונים ומגוונים.
אתר התמונות ההיסטוריות של ארץ-ישראל

אתר התמונות ההיסטוריות של ארץ-ישראל

ספריית יונס וסוראיה נזריאן שמחה לאפשר למנויי מפתח חיפה למאמרים בעברית גישה לאתר התמונות ההיסטוריות של ארץ-ישראל.
האתר מרכז תמונות שנמסרו למאגר המרכז למדיה דיגיטלית בספריית יונס וסוראיה נזריאן ממגוון מקורות, ומציע גישה מלאה לתמונות המתעדות את תולדות ארץ-ישראל במאה העשרים: ארועים, אנשים ומקומות.
התמונות הנכללות במאגר נאספות ומטופלות על ידי הספריה במסגרת פעילות שימור מורשת תרבות ישראל המתבצעת במרכז למדיה דיגיטלית של ספריית האוניברסיטה, וניתן למצוא בו חומרים ויזואליים על ערים ורחובות, מלחמת העצמאות, ההיסטוריה של בית הספר הריאלי העברי בחיפה ומוסדות חינוך נוספים בארץ, דמויות מהיישוב הישן וחומרים רבים נוספים.
האתר מציע למשתמש נקודות גישה כרונולוגיות, נושאיות וגיאוגרפיות לאוספי תמונות ארץ-ישראל הכלולים במאגר התמונות הדיגיטליות של הספריה, כמו גם גישה למערכת החיפוש של המרכז למדיה דיגיטלית, בה ניתן לבצע חיפושים בטקסט חופשי בחומרים ובתחומי דעת נוספים.
כל התמונות באתר התמונות ההיסטוריות של ארץ-ישראל נגישות לציבור הרחב במסגרת השימוש ההוגן ובכפוף לחוק זכויות היוצרים.
הגישה לאתר מתוך אתר מפתת חיפה - בלשונית "תמונות היסטוריות של ארץ ישראל".
Tech Tools and Instructional Strategies – שירותים וכלים חופשיים בשירות ההוראה

Tech Tools and Instructional Strategies – שירותים וכלים חופשיים בשירות ההוראה

Tech Tools and Instructional Strategies הוא וויקי שכולל רשימה של כלים ושירותים ברובם חופשיים שיכולים לשמש סטודנטים ומרצים לפונקציות שונות במסגרת ההוראה בחינוך הגבוה. הכלים מסודרים באתר ברשימה אלפביתית וליד כל כלי יש תיאור של הכלי וכיצד ניתן ליישמו בכיתה.
ברשימה נכללים אתרי ווב , רשתות חברתיות, אתרים לבנית אתרים, אתרי וידגטים ומגוון כלים נוספים שמשמשים לפונקציות שונות לדוגמה :
Animoto – ליצירת סרטי וידאו מקוונים
BibMe ,Easy Bib ו-Mendeley – תוכנות לניהול רשומות ביבליוגרפיות
Cacoo – ליצירת דיאגרמות
Flare – להצגה ויזואלית של נתונים
TipCam/Utipu – תוכנה לצילום מסך ועוד
מבחר כלי ווב 2.0 נוספים אפשר למצוא באתר Go2WEB20.net שאף הוא נכלל בויקי זה.
על פי מה שנכתב באתר הוויקי ממשיך להתעדכן.

מקור: בלוג הספריות של אוניבריסטת תל-אביב
Khan Academy – השקתו של פרויקט ההסבה לעברית

Khan Academy – השקתו של פרויקט ההסבה לעברית

Khan Academy הוא ארגון שלא למטרות רווח ששם לו למטרה לספק חינוך חופשי לכול ובכול מקום. כפי שמעיד על כך בעל היוזמה Salman Khan:
“That’s what our mission is: a world-class education for everyone that’s free,”
באתר אפשר למצוא למעלה מ-2700 הרצאות וידיאו , תרגילים ומטלות במגוון נושאים: מתמטיקה, בנקאות וכספים, ביולוגיה, כימיה , פיסיקה, מדעי המחשב, אסטרונומיה, כלכלה, היסטוריה וגם פתרון בעיות ב- GMAT . סרטוני וידיאו אלה נגישים חופשי לכול
ההרצאות באתר מתורגמות ל-10 שפות כולל לשפה העברית . פרויקט להסבת שיעורים נבחרים מאקדמיית קהאן לעברית שאותו מוביל פרופ' עמנואל גרינגרד מהמחלקה להנדסת תוכנה במכללת שנקר מבוצע על ידי שנקר, בית ספר גבוה להנדסה ולעיצוב, בשיתוף עם מכון דוידסון לחינוך מדעי ובחסות איגוד האינטרנט הישראלי:
בימים אלו עלה לאוויר אתר האינטרנט, בו מופיעים כבר 48 סרטוני ווידאו מדובבים לעברית. אפשר למצוא שם הרצאות בנושאים: חשבון יסודי, קדם אלגברה, אלגברה, קדם חדו"א, חדו"א . וזוהי רק ההתחלה . כפי שנכתב בחדשות האינטרנט:
"המטרה של גרינגרד, המסתייע בצוות עובדים ומתנדבים בחסות איגוד האינטרנט הישראלי, ובהשתתפות מכון דוידסון, היא להשלים בשלב הראשון את דיבובם לעברית של 460 סרטונים, המכסים את מרבית תוכנית הלימודים במתמטיקה לחטיבת הביניים ולתיכון. בעתיד מקווה גרינגרד למצוא מימון ומתנדבים נוספים כדי להמשיך ולתרגם גם מקבצי סרטונים בנושאים נוספים וכן את תוכנת התרגול של קהאן המעניקה ממד נוסף לחוויית הלמידה."
על פי מה שנכתב באתר של פרויקט ההסבה לעברית אפשר ללמוד ש"פרויקט ההסבה הוא תת-פרויקט של נהרדעא – אתר תשתית שעניינו הוראה וחינוך באמצעים ממוחשבים ומשמש כמאגר תכנים במתכונת קוד ותוכן חופשיים וכפורטל לחומרי הוראה נוספים."

מקור: בלוג הספריות של אוניבריסטת תל-אביב
דירוג האוניברסיטאות בעולם – Times Higher Education/Thomson Reuters World University Rankings 2011-2012

דירוג האוניברסיטאות בעולם – Times Higher Education/Thomson Reuters World University Rankings 2011-2012

דירוג האוניברסיטאות של Times Higher Education/Thomson Reuters לשנת 2011- 2012 התפרסם. דירוג זה נעשה על ידי Times Higher Education בתיאום עם Thomson Reuters שסיפק נתונים לצורך כך.
הדירוג התבסס על 13 אינדיקטורים שמייצגים את פעילות האוניברסיטאות בכל תחומי הפעילות שלה והעיקריים בהם : הוראה , מחקר וציטוטים . כל אחד משלושת תחומי פעילות עיקריים אלה הווה 30% מהציון הכללי המשוקלל לו זכה המוסד.
דירוג זה הוא כלי חשוב ושימושי – לסטודנטים לבחירת קורסים, לאקדמאים לקבלת החלטות שקשורות לקריירה, לקבוצות מחקר לצורך בחירת עמיתים, למנהלי אוניברסיטאות לצורך הערכת הפעילות ולהחלטה על סדר עדיפויות אסטרטגיות, וגם כלי לממשלות להתווית מדיניות לאומית.
באתר אפשר לצפות ברשימת 400 האוניברסיטאות המובילות בעולם, כמו כן אפשר לקבל את דירוג האוניברסיטאות בעולם על פי אזור גיאוגרפי – אירופה, אסיה, צפון אמריקה, דרום אמריקה, אוקיאניה ואפריקה ועל פי נושא – הנדסה וטכנולוגיה, מדעי החיים, בריאות (קליני ופרי קליני) , מדעי הפיסיקה, מדעי החברה , רוח ואמנויות.
אפשר לקבל מידע כללי על כל אחד מהמוסדות המדורגים, את הציון שלו זכה בחמשת האינדיקטורים העיקריים ואת הציון המשוקלל .
על פי דירוג זה חמש האוניברסיטאות המובילות בעולם הן : California Institute of Technology , Harvard University , Stanford University , University of Oxford , ו – Princeton University .
בישראל – על פי דרוג זה האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת תל אביב נמצאות ברשימת 200 האוניברסיטאות המובילות בעולם. האוניברסיטה העברית בירושלים נמצאת במקום ה- 121 עם ציון משוקלל של 50.4 ואוניברסיטת תל-אביב נמצאת במקום ה- 166 עם ציון משוקלל של 45.4
מן הראוי לציין שבאתר יש קישור להורדת אפליקציה חופשית ל- iphone שמאפשרת למשתמש לעשות מניפולציות שונות על הנתונים כגון שינוי השקלול של האינדיקטורים העיקריים להערכה, וסינון תוצאות על פי ארץ ועוד.

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
OECD Science, Technology and Industry (STI) Scoreboard 2011

OECD Science, Technology and Industry (STI) Scoreboard 2011

Organisation for Economic Co-operation and Development- OECD,ארגון ששם לו למטרה פיתוח גלובלי ושיפור המצב הסוציו-אקונומי של אוכלוסיית העולם , מאגד בתוכו היום את רוב המדינות המפותחות בעולם .

אחת לשנתיים הארגון מפרסם את STI Scoreboard ובו אינדיקטורים משווים ברמה הבינלאומית בתחומים: מדע, טכנולוגיה ותעשייה.

השנה מהדורה עשירית של OECD Science, Technology and Industry (STI) Scoreboard התפרסמה בספטמבר 2011. מהדורה זו כוללת כ-180 אינדיקטורים שמספקים תמונה על כלכלת הידע ומצביעים על מגמות עולמיות עיקריות בתחום הידע והחדשנות. האינדיקטורים מספקים תמונה על כלכלת הידע – מגמות ומאפיינים, בנית הידע, קשר לידע ושיתוף, חדשנות בחברות, תחומים חדשים ותחרות בעולם הגלובלי. אפשר למצוא מידע על מחקר ופיתוח – הוצאות, שיתוף פעולה בינלאומי בתחום החידושים, גודל חברות ודינמיקה, מסחר אלקטרוני ופטנטים, השקעות, אוניברסיטאות, בוגרי אוניברסיטאות ובעלי תואר שלישי, משאבי אנוש במדע וטכנולוגיה, תעסוקה של בוגרים ובעלי תואר שלישי, ביוטכנולוגיה ועוד

מהדורה אלקטרונית חופשית של ניתוח זה זמינה בווב ומספקת גישה לפרקים השונים ולמאגרי הנתונים שעליהם התבסס הניתוח. כל אחד מהאינדיקטורים זמין גם כקובץ PDF נפרד.

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
מומחים לטרנדים טכנולוגיים 2017

מומחים לטרנדים טכנולוגיים 2017

בשעה ש-2016 מפנה מקומה לשנה החדשה, מומחים בתחום הטכנולוגי חוזים חידושים בתחום, שישפיעו על חיי היום יום שלנו בעתיד הלא כל כך רחוק...
אתר התנ"ך – משאב למידה פתוח – גוגל של התנ"ך

אתר התנ"ך – משאב למידה פתוח – גוגל של התנ"ך

מעוניינים לדעת אם שם של מקום מסוים או של אדם מסוים אוזכר בתנ"ך והיכן – היום תוכלו למצוא זאת באתר התנ"ך.

אתר התנ"ך שפותח במכללת הרצוג הושק ב- 14 ביוני 2016 והוא נמצא בשלבי הרצה.

בבסיסו של האתר נמצא התנ"ך מנוקד עם טעמי המקרא , פרשנות ותרגומים (מבוסס על SEFARIA מאגר מתפתח ברישיון קוד פתוח , של טקסטים בתחומי היהדות). האתר מבוסס גם על מאגר התכנים האקדמי והתורני מתקופת פעילותה הארוכה של המכללה האקדמית הרצוג ומהווה משאב למידה פתוח שכולל גם שיעורים לצפייה והאזנה, מאמרים, מערכי הוראה, קטעי ספרות ואמנות, מפה מקראית שמשלבת בין העת העתיקה לימינו – פילוח לפי תקופות היסטוריות ותצלומי אויר עדכניים מ-google maps ועוד. כפי שמצוין באתר :

"האתגר שלנו באתר התנ"ך הוא לקחת ארבעים שנה של מחקר, ניסיון ויצירה, ולהנגיש אותם לקהל בעל ידע מגוון בתנך, תוך חידוש ויצירה מתמשכים, ובתוך כך להפוך את המורכב לפשוט".

בטאב "לפתוח תנ"ך" שבאתר אפשר לדפדף בכול אחד מספרי התנ"ך לאחר שבוחרים את הפרק הרצוי מהספר, עם אפשרות לשלוט בגודל הפונט ובהצגת /הסתרת הניקוד או טעמי המקרא .

קיימות באתר גם אופציות דפדוף נוספות על פי מאמרים, שיעורים ומפה מקראית.

באתר יש גם אופציה לחיפוש עם אפשרויות סינון על פי אזכורים בתנך, מאמרים, שיעורים, מקומות וקצרים.

מן הראוי לציין ש "כול פריטי המידע באתר מקושרים למיקום הרלוונטי בתנך , כך שמתוך כל פרק ופסוק בתנך אפשר להגיע לכול פריטי התוכן המתאימים ולהיפך".

וברוח ווב 2.0 קיים גם איזור עריכה אישי לפיתוח עצמי של רעיונות והכנת שיעורים וכו' עם אפשרויות שמירה ושיתוף .

כיום קיימים באתר שני מנשקים : עברית ואנגלית . בעתיד מתוכנן להוסיף מנשקים בשפות נוספות, מערכת ניווט GPS , סרטונים ועוד

מן הראוי לציין שהאתר זכה בתחרות השנתית לאתרי אינטרנט 2015 Webi Adwards (תחרות שנערכת זו השנה ה-11 על ידי קבוצת אנשים ומחשבים) בקטגוריה למידה מקוונת.

מקור: בלוג עולם המידע של ד"ר יפה אהרוני
57 כלים שימושיים ליזמים ולמשתמשים אחרים ברשת

57 כלים שימושיים ליזמים ולמשתמשים אחרים ברשת

יזמים , אנשי עסקים זקוקים לכלים לניהול, מעקב, שיווק ופרסום וכו'.
רשימה של 57 כלים שיכולים לסייע בכך התפרסמה ביוני 2015. הרשימה כוללת כלים יכולים לסייע ליזמים ואנשי עסקים בתחומי עבודתם השונים:
◾יעילות וארגון, כגון ניהול סיסמאות ואחסון בענן
◾מייל ותמיכה בלקוחות
◾גיוס עובדים – מיקור חוץ ועוזרים וירטואליים
◾כתיבת החומר הפרסומי
◾ניהול המדיה החברתית
◾עיצוב גרפי ומיתוג
◾תקשורת צוות
◾ניתוח סטטיסטי של הפעילות באתרtools4
◾ניהול קמפיין שיווקי בעזרת מייל
◾פיננסים וחישובי מס
◾תמונות חופשיות
◾פונטים

הכלים שימושיים ליזמים ולמשתמשים אחרים . חלק מהכלים חופשיים ברשת

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
Education and academic resources  ורשימות נושאיות נוספות

Education and academic resources ורשימות נושאיות נוספות

Education and academic resources הוא בלוג נושאי שנועד לעקוב אחר מקורות אקדמיים בתחום החינוך בווב . האתר פותח ומתוחזק על ידי Marcus P. Zillman.

האתר כולל מקורות בתחום החינוך, הוראה מרחוק, כימיה, כלכלה , ספרים וכתבי עת, מתמטיקה וסטטיסטיקה, Moocs, עבודות גמר, מקורות בפילוסופיה, מדע וטכנולוגיה, מיומנויות למידה

רשימה נושאית זו היא רק אחת מיניי רבות של Marcus P. Zillman. כל הרשימות הנושאיות נמצאות ב- WhitePapers.us

הרשימות כוללות מקורות מידע רבים בנושאים מגוונים: מנועי חיפוש ומקורות מידע אקדמיים, בלוגים ואגרגטורים של חדשות, מודיעין עסקי, הרשת העמוקה, חיפוש מומחים ואנשים, מחשוב ענן, בריאות, כלכלה רשתות חברתיות ועוד.


מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
עשרה כלים שיעזרו לכם לעבוד חכם יותר

עשרה כלים שיעזרו לכם לעבוד חכם יותר

היום אנו עדים להתפוצצות בתחום התוכנה והאפליקציות וקיימת תחושה שיש היום אפליקציה לכול דבר

במצב זה של אופציות מרובות, כתבה שהתפרסמה לאחרונה וכוללת רשימה מוארת של 10 כלים נבחרים לעבודה חכמה יותר, יכולה להיות שימושית.

על רשימת הכלים המומלצים בכתבה נמנים:

Boomerang booms - רכיב תוכנה של של gmail שמריץ מיילים בסדר זמנים שנקבע מראש
Box – פלטפורמה נוחה לניהול ושיתוף קבצים
Calendly - דרך נוחה לתכנון לוח הזמנים , ארגון פגישות וכו'
Attendify – אפליקציית "עשה זאת בעצמך" לאירועים וכנסים
LastPass – כלי לניהול סיסמאות
When I Work -אפליקציית לניהול לוח הזמנים של צוות עובדים – תזמון משמרות וכו'
ContentMarketer.io – כלי שיווקי לקידום פוסטים של בלוג
Themeforest – תבניות לאתרי בית ומצגות
UberConfrence -יישום שמסייע למעקב אחר כנסים
LeadPages – כלי נוח לייצור דפי נחיתה

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
מאגר סרטונים במגוון מקצועות לימוד

מאגר סרטונים במגוון מקצועות לימוד

באתר של מכון דוידסון, האגף החינוכי של מכון ויצמן למדע, אפשר למצוא מאות סרטים בנושאים מדעיים שונים. חלק מהסרטונים הופקו על ידי המכון והיתר הם סרטונים אשר תורגמו לעברית.
את הסרטים ניתן למצוא גם באתר המכון כשהם מלווים במידע כתוב נוסף.
אוסף הדיסרטציות הדיגיטלי של אוניברסיטת פלורידה

אוסף הדיסרטציות הדיגיטלי של אוניברסיטת פלורידה

הספריות באוניברסיטת פלורידה נמצאות בעיצומו של פרויקט להקמת אוסף דיגיטלי של דיסרטציות שנכתבו על ידי הסטודנטים לתואר שלישי בשנים 1934-2006. כיום הדיסרטציות מוגשות כעותק אלקטרוני, ודיסרטציות מהעבר שהוגשו בפורמט מודפס עוברות תהליך של דיגיטציה.

ראשיתו של הפרויקט בשנת 2008 ועד כה כ- 4900 דיסרטציות עברו תהליך של דיגיטציה. הפרויקט אמור להסתיים תוך שנתיים.

האוסף הנוכחי בן למעלה מ- 15000 פריטי מידע זמין בפורמט אלקטרונית במאגר המוסדי של אוניברסיטת פלורידה

באתר מגוון אפשרויות חיפוש: חיפוש בסיסי, חיפוש מתקדם עם מגוון אפשריות סינון , דפדוף , חיפוש בטקסט המלא , צפייה בכול פריטי המידע וצפייה בפריטים החדשים בלבד

מקור: בלוג הספריות של אוניברסיטת תל-אביב
כתיקונם -שיבושים מן הדוכן

כתיקונם -שיבושים מן הדוכן

דפי "כתיקונם" הם דפי לשון המיועדים להגברת המודעות לשיבושים רווחים בשפה העברית שנשמעו באולם המליאה והצעות לתיקונים ולהעשרת הלשון. דפי הלשון מתפרסמים בפורטל הכנסת ומופצים למנויים אחת לשבועיים בתקופת המושב.
כלים ליצירת מידע חזותי

כלים ליצירת מידע חזותי

האינפוגרפיקה – המחשה חזותית של מידע באמצעים שונים – הוא תחום מתפתח בשנים האחרונות. במסגרת זו פותחו הרבה כלים בתחום. . רשימה של כלים כאלה לייצוג גראפי של מידע ונתונים וגם לליווי אלמנטים גרפיים בהסברים טכסטואליים, רובם חופשיים, עם תיאור קצר על הפונקציונאליות של כול אחד מהכלים אפשר למצוא בפוסט שימושי שהתפרסם בראשית פברואר 2013.

חלק מהכלים הם כלים מבוססי ווב וחלקם הם יישומים שולחניים , רוב הכלים הם חופשיים ומשמשים ליצירת מידע חזותי לייצוג נתונים. ברשימה נכללים גם כלים לייצור וידאו ומצגות קול.

על הכלים נמנים:

Piktochart, Easel.ly, Infogr.am, Visual.ly, Tableau, OmniGraffle, Balsamiq , TimelineJS, Present.me

מקור: בלוג הספריות של אוניבסיטת תל-אביב
דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד