הרחבת שיתוף הפעולה עם אוניברסיטה סינית במסגרת כנס בינלאומי על נוער

21/07/2010
המשלחת הסינית בכניסה למכון (הגדל)

בשנה החולפת הגדיל מאיירס-ג'וינט מכון ברוקדייל את היקף שיתוף הפעולה ואת היקף חילופי הידע שלו עם ארגונים בין-לאומיים. דוגמא לעבודת המכון באפיק זה, הינו ההשתתפות בסקר מתמשך מטעם ארגון הבריאות העולמי (WHO) לבחינת בריאותם ורווחתם של ילדים ובני נוער ביותר משלושים מדינות, בשיתוף פעולה של ד"ר יוסי הראל מאוניברסיטת בר אילן.


סקר התנהגות הבריאות בקרב בני נוער (HBSC) חשוב הן לשם קבלת מבט השוואתי והן לשם גיבושה ופיתוחה של מדיניות בנושא ילדים ובני נוער במדינות המפותחות. בחודש יוני, במסגרת הוועידה הבין לאומית בנושא בריאותם ורווחתם של ילדים ובני נוער, נערך בארץ הכינוס הדו-שנתי, בהשתתפותם של מומחים מובילים בתחומם, מיותר משלושים מדינות.


לשם הגדלת היקפו של המחקר ההשוואתי בהשתתפותו של ד"ר יוסי הראל, נוצר שיתוף פעולה עם אוניברסיטת אל-קודס ממזרח ירושלים, המייצגת את הרשות הפלסטינית, ועם האוניברסיטה הסינית לענייני בני נוער שבבייג'ין, ונציגיהן הוזמנו לוועידה.


לפני הוועידה אירח מאיירס-ג'וינט-מכון ברוקדייל את המשלחת הסינית ובראשה נשיא האוניברסיטה, לביקור בן יום במכון. נציגי המשלחת תיארו את האוניברסיטה, את פעילויותיהם ואת התקדמותם בעריכת הסקר הבין-לאומי בנושא בריאותם ורווחתם של בני- הנוער. ב-13 ביוני נחתם הסכם שיתוף פעולה רב-שנתי בין אוניברסיטת בר אילן, מאיירס ג'וינט-מכון ברוקדייל והאוניברסיטה מסין.

 
פרופ' זו, סגנית מנהל המכון לקידום בריאות באוניברסיטה מסין, תשהה בארץ במשך שלושה חודשים לשם כתיבת מסמך משווה על הנעשה בתחום בסין ובישראל, יחד עם אוניברסיטת בר אילן ועם המכון. במשך שהייתה כאן תקבל פרופ' זו מעמד של חוקר עמית מטעם קרן מרשל ויינברג.


הוועידה נערכה בתמיכת קרן מרשל ויינברג לשיתוף פעולה ולפיתוח מקצועי במכון.

דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד