ישראל וה-OECD

11/05/2015

קבלתה של ישראל ל-OECD (הארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי) – הארגון הבין-לאומי הגדול בעולם למדינות מפותחות - יצרה הזדמנויות חדשות לפיתוח הכלכלה והרווחה במדינה ולתרומה לדיאלוג בין ישראל לקהילה הבין-לאומית.

המכון תרם תרומה חשובה לפיתוח הקשר של ישראל עם ה-OECD.

בשנת 2009, כחלק מתהליך הצטרפותה של ישראל ל-OECD, התבקש המכון על ידי הממשלה להכין את הדוח הלאומי של ישראל על האתגרים החברתיים, ההתקדמות והמאמצים שנעשים ליצירת הזדמנויות גדולות יותר במערכת החינוך ובשוק העבודה בעבור האוכלוסיות החלשות של ישראל.

 

המכון התבקש להכין את הדוח בגלל הידע הייחודי, הרחב והמעמיק שקיים אצלנו לגבי סוגיות אלה, ובגלל יכולתנו לשתף פעולה ולתאם עם כ-17 משרדים ממשלתיים שונים שעבודתם רלבנטית לדוח זה. הדוח היה מרכיב חשוב בבחינת בקשתה של ישראל להצטרף ל-OECD והיה הבסיס לקבלתה לארגון.

בעקבות קבלתה של ישראל בשנת 2010, פרסם ה-OECD סקירה על שוק העבודה והמדיניות החברתית בישראל, ובה המלצות מדיניות מרכזיות לשיפורים במגוון תחומים כלכליים וחברתיים.

ב-2012, פנתה הממשלה למכון בבקשה שיכין את דוח המעקב הדו-שנתי אחר יישום המלצות ה-OECD. הדוח התפרסם בעברית, באנגלית ובצרפתית והיווה בסיס לדיונים עם הארגון בפריס באוקטובר של אותה שנה.

בשנת 2015 הממשלה פנתה למכון שוב על מנת שיכין עבורה את העדכון השני והאחרון על יישום ההמלצות. הדוח השלים את תהליך הקבלה של ישראל ל-OECD.

שני דוחות ההתקדמות ביישום המלצות ה-OECD הוכנו על-ידי תחום השפעה ומדידה מערכתית במכון בשיתוף עם התחומים האחרים ועם כ-20 משרדים וגופים ממשלתיים.

מעבר ל-OECD, דוחות אלה מהווים משאב מרכזי בתוך ומחוץ לישראל לכל העוסקים והמתעניינים באתגרים החברתיים של המדינה.

  Picture
דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד