מאיירס-ג'וינט-מכון ברוקדייל קיבל מענק בגובה 75,000$ לשם פיתוח מסמך אסטרטגיה כלל-ארצי בנושא הדמנטיה למדינת ישראל

27/12/2011

מאיירס-ג'וינט-מכון ברוקדייל קיבל מענק בגובה 75,000$ מקרן הלן באדר ממילווקי, וויסקונסין, כדי ליזום ולהוביל תהליך כלל-ארצי לפיתוח מסמך אסטרטגי שידון באתגרים העולים בעקבות מספרם הגדל והולך של אנשים הלוקים בדמנטיה בישראל.


למכון יש ניסיון רב-שנים בנושא זה, בעקבות ביצוע המחקר הכלל-ארצי המרכזי שאמד את שכיחותה של הדמנטיה בישראל, והצביע על הרמה הגבוהה של צרכים שלא מקבלים מענה בקרב הלוקים בדמנטיה ובני משפחותיהם.


כדי לפתח את האסטרטגיה המכון יתקשר עם ארגונים מרכזיים, ועם המומחים המובילים בישראל, עם קובעי מדיניות ועם העוסקים בתחום. המסמך יתייחס למספר נושאים מרכזיים הקשורים לדמנטיה, כולל אבחון ומניעה, שירותי בריאות ותמיכה קהילתיים, תמיכה בבן המשפחה המטפל, שירותי דיור, הכשרה מקצועית וצורכי מחקר.


מסמך האסטרטגיה הכלל-ארצי יהווה בסיס לקיום דיונים עם השותפים בממשלה, עם ג'וינט-אשל, ועם ארגוני בריאות ורווחה אחרים בנוגע לקביעת עדיפויות.


"קיים פער גדול בין הצרכים לבין השירותים הזמינים לחולים בישראל הלוקים באלצהיימר ובדמנטיות נלוות, והתחזית היא כי אוכלוסיית הלוקים בדמנטיה תגדל ב-80% בעשרים השנים הבאות" אמרה ג'ני ברודסקי מנהלת המרכז לחקר הזיקנה במכון. "מענק זה יאפשר לנו להרחיב את המחקר שלנו על סוגיה כה משמעותית שיש לה השלכות לגבי הזקנים, משפחותיהם והחברה".


תכניות לאומיות לאלצהיימר ולדמנטיה הוקמו או נמצאות בתהליך של הקמה בארצות מפותחות רבות ברחבי העולם, כולל אנגליה, צרפת, סקוטלנד, נורווגיה, אירלנד, שווייץ, אוסטרליה, יפן, קנדה וארצות-הברית.


פיתוחה של אסטרטגיה לאומית יאפשר לחברה בישראל לתת מענים טובים יותר על הצרכים של הלוקים באלצהיימר ובדמנטיות נלוות אחרות, ולהתמודד עם האתגר האנושי והנטל הכספי העצומים המוטלים על חברתנו בגלל הגידול המשמעותי הצפוי באוכלוסייה זו.


המימון מגיע מקרן הלן באדר, הממוקמת במילווקי וויסקונסין, הנותנת מענקים, מכנסת שותפים, וחולקת בידע כדי להשפיע על סוגיות חדשות בתחומים מרכזיים. מאז הקמתה ב-1991 העניקה הקרן יותר מ-200 מיליון דולרים במענקים ו-9 מיליון דולרים בהשקעות בתכניות שונות.


לחץ כאן כדי ללמוד יותר על המרכז לחקר הזיקנה במאיירס-ג'וינט-מכון ברוקדייל.

 

  

דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד