ביקור הוועדה המייעצת של למדיניות בריאות – ירושלים מאי 2016

25/05/2016

בשנת 1986, הוקמה ועדה מייעצת בין-לאומית למדיניות בריאות, המורכבת מחוקרים בכירים מארה"ב ומאירופה בתחומי מדיניות בריאות ומחקרי שירותי בריאות, המספקת ייעוץ למרכז סמוקלר לחקר מדיניות הבריאות. הוועדה מאפשרת חילופי רעיונות וניסיון בין מערכות הבריאות של ארה"ב וישראל, כולל מפגשים שנתיים בירושלים ובניו יורק. חברי הוועדה עובדים בצמידות עם צוות מרכז סמוקלר ומספקים ייעוץ והכוונה כיצד להפיק את מירב האיכות וההשפעה ממחקריהם.


השנה, נקבע הביקור השנתי במקביל לכנס הבין-לאומי למדיניות בריאות שהתקיים בירושלים, זאת כדי לאפשר לחברי הוועדה ולצוות המחקר של המכון להשתתף בכנס יחדיו. כל יום, זווג כל חבר ועדה עם חוקר אחר של המכון, וביחד השתתפו במושבי הכנס, שוחחו על ההצגות ונפגשו עם משתתפים אחרים מישראל ומהעולם.


ארבעה חברי הועדה השתתפו בביקור השנה: 

 

 

• גארי פריד, חוקר שירותי בריאות לילדים מאוניברסיטת מישיגן ואוניברסיטת מלבורן (יו"ר הוועדה)
 
• רפאל ויטנברג, כלכלן בריאות המתמחה בטיפול ממושך מ-London School of Economics ומאוניברסיטת אוקספורד

 

 

 

 

 
 
 


• פיאונה סים, יו"ר ה-Royal Society of Public Health בביטניה ועורכת כתב העת Public Health


• ברוס לאנדון, פרופסור למדיניות בריאות בבית הספר לרפואה של הארווארד ופרופסור לרפואה ב- Beth Israel Deaconess Medical Center.

 


בנוסף להשתתפות בכנס, כל חבר הועדה השתתף בכמה מפגשים מצומצמים בתחום ההתמחות שלו.


ברוס לאנדון העביר כיתת אומן על שיטות להשפיע על התנהגות רופאים. כמו כן, הוא ייעץ לבכירים במשרד הבריאות המפתחים תכנית לעודד רופאים להתחייב לעבודה במגזר הציבורי בלבד.
פיאונה סים הרצתה על כך שמגוון רחב של אנשי מקצוע (החל מספרים, עבור לשוטרים וכלה בחוקרי שירותי בריאות) יכולים לתרום לניסיונות החברה להעברת מסרים בתחום בריאות הציבור לכלל הציבור.


רפאל ויטנברג הרצה על הממשק בין מחקר למדיניות בבריטניה, ונפגש עם מומחה ישראלי בתחום המימון לטיפול ממושך, בנוגע לתכניות המתהוות לביצוע רפורמה במגזר זה בישראל.


גארי פריד נפגש עם אנשי צוות שונים מהמכון והדריך אותם לגבי מצגותיהם בכנס הבין-לאומי.
בסך הכל, הביקור היה פורה מאוד לכל המעורבים, וכולם מחכים בקוצר רוח למפגשים הבאים.

דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד